Парламентът на Словакия в събота вечерта на първо четене подкрепи законопроект, който изравнява правата на ваксинираните срещу коронавирус и тези, които отказват ваксинация, а на последните ще бъде дадена възможност да се тества безплатно за получаване на сертификати . Това съобщава уебсайтът на словашкия вестник "Правда".
Документът получи подкрепата на мнозинството от парламентаристите след въвеждането на подходящи изменения.
Разколебаните депутати на една от партиите от правителствената коалиция отстраниха своите възражения, които първоначално, както и останалите партии на власт, предложиха, напротив, да узаконят предимствата в ежедневието за ваксинираните. Законопроектът се приема ударно от парламента. Окончателното гласуване се очаква в неделя.
Властите планираха да предоставят определени привилегии за ваксинираните, за да стимулират процеса на ваксинация в страната. Промяната в позицията им е повлияна от демонстрациите срещу "дискриминацията", които се провеждаха пред сградата на парламента в Братислава от петък. В тях участват няколкостотин активисти. Те възнамеряват да продължат акцията, протестирайки срещу социалните ограничения в републиката заради коронавируса.
Жителите на Словакия не проявяват значителен интерес към ваксинацията, започнала на 26 декември миналата година. Първата ваксинация в страна с население от около 5,5 милиона души е направена от около 40% от възрастните.
projekt
на 27.07.2021 в 17:08:46 #2Е и. ако се вярва на математиците, на Ангелов, Кантарджиев, Мутафчийски и кой ли не за скоростта на разпространение и смъртност досега да бяхме умрели по 2 пъти и да бяхме изкарали Ковид поне по 3 пъти Толкова смъртносен и толкова заразен Първо смъртоносен и много заразен бе британския, после индийския, африканския. 1 заразяваше 100 човека, после колко умирали. А те половината умряха пред болницата или вкъщи щото спряха плановите операции
coco7
на 25.07.2021 в 10:19:30 #1Излезли 800 души на протест и сменили закона. Но ние бием словаците по простотия 3 пъти. Там първа игла имат 41% от населението, а у нас едва 15.4%