Кралската поща на Великобритания показа картичката, която се смята за най-скъпата валентинка в света, информира Ananova.
Картичката е от 1790 г. и е оценена на 4 хиляди паунда. Тя се намира в Британския пощенски музей и архив. От там нямат намерение да я продават.
Валентинката представлява ръчно направен пъзел, в който е скрито поетично послание. От външната страна на картичката има посвещение:
„Любов моя, сърцето, което гледаш
Ще се счупи, когато го разгънеш,
Дори така сърцето ми изгаря от любов,
Жестоко наранено и разбито е"
„Тази година кралста поща ще достави над 12 милиона картички за „Св. Валентин", но вероятно няма да има толкова романтична, колкото стихът написан на тази, коментира Патрик О'Нийл от Кралската поща и допълва:
„И макар че е картичката е много скъпа - никога даже не сме мечтали да я продадем, защото може ли наистина да се сложи цена на истинската любов?"
Danger
на 12.02.2007 в 22:31:45 #2Шуши
на 12.02.2007 в 21:31:19 #1