Торнадо и силни бури причиниха смъртта на най-малко четирима души и раниха повече от дузина в южната част на щата Мичиган в САЩ, съобщава "Ройтерс".
Разрушени са множество домове и стотици жители са без ток.
Малко след като Националната метеорологична служба издаде предупреждения за торнадо за района в петък, видеоклипове в социалните мрежи, за които се твърди, че са от градовете Три Ривърс и Юниън Сити, показаха масивни вихрушки, които откъсваха покриви на сгради и вдигаха отломки във въздуха.
Кадри от местните медии показват разбити сгради и автомобили, както и съборени стълбове, дървета и пътни знаци.
Три смъртни случая и дузина ранени бяха съобщени в окръг Бранч, където се намира Юниън Сити.
Един човек е загинал, а няколко са ранени и в окръг Кас.
"Много големи структури, сред които домове и хамбари, са претърпели щети - от големи структурни повреди до пълно унищожение", посочиха местните власти.
Прекъсванията на електрозахранването са засегнали стотици хора.
"Имаме множество съборени стълбове, повредени трансформатори и дълги участъци от електропроводи на земята. Северната страна на езерото Юниън е претърпяла едни от най-сериозните щети, като само в тази област са скъсани около два километра електропроводи", се посочва на официалната страница на Юниън Сити във Фейсбук. Уточнява се, че възстановяването може да отнеме няколко дни.
Губернаторът на Мичиган Гретхен Уитмър заяви, че е активирала Държавен център за извънредни операции за наблюдение на ситуацията.
"Щатът е готов да изпълни всички заявки за ресурси, които могат да възникнат. Все още не сме получили такива", заяви с Клейтън Къминс, говорител на службите за спешна помощ и полицията на Мичиган.

USD
CHF
EUR
GBP