Пороен дъжд и силни ветрове удариха бреговете на американския залив в щата Луизиана рано тази сутрин, след като близо 2 милиона души напуснаха в Ню Орлиънс заради приближаващия се ураган Густав.
Хиляди войници бяха изпратени в Ню Орлиънс след най-голямата евакуация в историята на Америка, съобщава АФП.
Трима много болни хора са починали след преместването им от опасната зона, съобщи губернаторът на Луизиана.
Петролните рафинерии бяха затворени, Републиканската партия отложи началото на конгреса си, а президентът Буш се отправи към Тексас, за да следи подготовката за Густав. Ураганът уби 80 души в Доминиканската Република, Хаити и Ямайка.
В Ню Орлиънс е прекъснато електрозахранването след като ветрове и дъжд удариха града, който все още не се е възстановил напълно от Урагана Катрина, който бушува преди близо три години в района.
Според властите в Луизиана на територията на щата се намират 750 войници от силите за сигурност в случай, че се наложи спасителна операция. Вчера кметът Рей Наджин наложи вечерен час от залез слънце.
Периферията на урагана е вече в Делтата на Мисисипи и приближава към Ню Орлиънс. Това показва радарът на Националния център по ураганите.
Очаква се самият център на Густав да достигне сушата късно тази вечер.
Бурята, предшестваща урагана, е на около 350 км от центъра му.
Густав с от трета категория и поддържа ветрове със сила 185 км/час.
klf123
на 01.09.2008 в 18:34:25 #9Буш ще ги "спаси". Както предният път.
creator
на 01.09.2008 в 18:29:27 #8Сега бг нюза ще се разсмърди, 4е лошите руснаци и Путин сътвориха тоз ураган
))
Yosarian
на 01.09.2008 в 16:56:53 #7Някои зомбирани съфорумци като Рейнбоу например, до такава степен са озлобели, че защитават разни ислямисти и цигани, а също приветстват природни бедствия на територията на САЩ. До къде ли ще стигне очевидно заразната болест на русофилията. Не е ли време санитарите да се намесят специално в случая с пациента Рейнбоу
myass
на 01.09.2008 в 14:57:27 #6рейнбоу, баце, ти си фъкинг джиниъс

pepi_pie_cappy
на 01.09.2008 в 14:37:15 #5Абе смейте се вие ама само някой, който е прейивял ураган знае за ко става на въпрос-тука наш'те бури пасти да ядът!
gg_
на 01.09.2008 в 14:14:15 #4а не е ли щото си изпусна баничката на тротоара и не си я хвърли в кошчето
gg_
на 01.09.2008 в 14:13:41 #3rainbow, ти си цар на причинно-следствените връзки
Нафарфорий
на 01.09.2008 в 13:58:52 #2Сега пак ше отнесе тоя покварен град! Вече с мъжко име, сметам ше е по-силен от Катрината
Да ги ева и у американците да ги ева
Avenger_
на 01.09.2008 в 13:52:07 #1Защо не пращаме бат Бойко?!