„Няма никакви основания за такова драстично увеличение, каквото е предложил „Булгаргаз", категоричен е шефът на ДКЕВР Ангел Семерджиев.
Ако я нямаше ДКЕВР, щеше наистина да се случи вдигането цената на газа с 27% от първи април, но това, че има регулатор е гаранция, че при такива големи увеличения няма как да се случат, заяви Семерджиев.
Според него ще има някакво увеличение на цената на природния газ, но отказа да се посочи с колко. Семерджиев се аргументира с това, че искането на „Булгаргаз" за скок от 27 % е на база на прогноза, като окончателното предложение ще бъде дадено чак през март.
Според Семерджиев основанията на „Булгаргаз" за вдигане на цените, че трябва да купуват повече газ, за да попълнят запасите, не биха могли да бъдат фактор, тъй като това е нормална зимна обстановка и тя не трябва да се използва като основание за повишаване на газа. Освен това „Булгаргаз" досега винаги е намирал резерви, посочи още Семерджиев и изрази надежда това да стане и този път.
Той изтъкна, че в сравнение с 2010 година, през 2011 година „Булгаргаз" е подобрил финансовото си състояние. Общото състояние на „Булгаргаз" не върви към влошаване и се надявам тенденцията да се запази, добави той.
Шефът на ДКЕВР е категоричен, че такива скокове, каквито „Булгаргаз" иска никой не може да даде и предположи, че увеличението ще е в рамките на процентите, с които ДКЕВР е повишавала цените в предишни години, но отново не посочи цифри. Той е категоричен, че сега е много малка вероятността за точна оценка, тъй като сме едва по средата на тримесечният период.
Увеличение на парното ще има, потвърди шефът на ДКЕВР. Всички топлофикации действат при много тежка ситуация и най-вероятно ще има промяна в цените, но с колко, зависи от увеличението на цената на природния газ, каза Семерджиев.
С цените на тока шефът на ДКЕВР също не беше конкретен. Той каза, че тежката ситуацията може да доведе до стремеж да се инвестира повече в сигурността на системата и че това няма как да не се поеме от потребителите. Такова косвено отражение ще има, потвърди той и поясни, че всички инвестиции в мрежата са признати разходи, които трябва да се покриват с крайната цена и успокои: „разбира се не веднага".
Bulk
на 15.02.2012 в 12:25:54 #16Явна форма на комунистическо шикалкавене.
thedreamer
на 14.02.2012 в 21:51:37 #15http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1215821
mrKrastev
на 14.02.2012 в 21:26:55 #14цените на газта са нещо, което не зависи от нас, а са международни и във всички държави от ес са подобни с разлика, но не много значителна общо взето като сравните цените тук с тези с англия, германия и да речем холандия можете да разберете дали ни лъжат и все пак ако герберите не бяха малоумници и се напънат могат да свалят цените с до 1/4 сигурно
thedreamer
на 14.02.2012 в 21:14:29 #13И Булгаргаз и ДКЕВР са български държавни фирма и институция които в момента прилагат номера на доброто и лошото ченге - едните казват преди няколко дена че искали увеличение на газа с 27 % а другите след няколко дена когато се поуспокоят малко нещата излизат с тезата че виждате ли това е много голямо увеличение, пак ще има увеличение, но няма да е 27 % а по-малко. По този начин на практика те работят в полза на Газпром!
teanna
на 14.02.2012 в 20:45:10 #12Toя е толкова въртян,мазен и ловък и мисли ,че номера му с този психотерапевтичен тон ще минава до безкрайност!

milen_1331
на 14.02.2012 в 17:29:04 #11Няма ли някога да кажат,че ще ги намалят тези цени!
velikiat
на 14.02.2012 в 14:42:46 #10illuminat
на 14.02.2012 в 14:42:35 #9Big Mamа tm | 14.02.2012 13:09 illuminat Ми да ходи майка ти на село и да се грее с кюмюр, бе. Какво майната си търси в София, като не изкарва пари даже да си плати парното? Ай сиктир и наглите копелдаци _____________________________________ ТЕБЕ ЛИЧНО ИСКАМ ДА ТЕ ОДЕРА ЖИВ И ДА ТЕ ЕБА В ГЪЗА ДОКАТО ГО ПРАВЯ...НО СЕ КРИЕШ АНОНИМНО ТУКА И ХРАНИШ ХОРАТА ЩОТО В ЖИВОТА СИ ПУТКА НЕПОРЪБЕНА... ПП. МАЙКА МИ Е ПЕНСИОНЕРКА И Е РОДЕНА В СОФИЯ ОТРЕПКО ЕБАНА
иванчо
на 14.02.2012 в 14:18:06 #8По малко щял да влиза ... Мъ той влиза по малко вече бая години. Не влезе ли целия вече, мамичката му?! Щото зор виждаме. Май опря вече.
thedreamer
на 14.02.2012 в 14:13:42 #7Държавна фирма да иска увеличение на цената на газа - това само в БГ го има. Да не говорим за стария номер - първо пуснаха преди няколко дена че щели да го вдигат с 27 %, после другарите тръгват да "успокояват" че увеличението щяло да бъде по-малко.
velikiat
на 14.02.2012 в 14:11:38 #6ИНОВАТОР
на 14.02.2012 в 14:02:07 #5Държавата, ако беше 'подарила' изолация на блоковете преди 15 години, потреблението на топлоенергия щеше да спадне 2 пъти, но това щеше да намали комисионните на чиновника енергопласьор. Зимно време двата реактора на АЕЦ-а биват издухвани през ТЕНДЕНЦИОЗНО ВРЕДНИ ЕНЕРГИЙНИ НЕЕФЕКТИВНИ ПРАКТИКИ, но това е чиновническа политика. Пререгулирайки оправлението на абонатните станции мога да сваля потребяваната енергия с 20-30-40%, като повиша комфорта на живеещите в сградата. Подобна оптимизация, но и с термопомпи съм демонстрирал 2 години и в детската градина на с.Буковлък, но Зеленогорски блокира проекта без пояснения...
pandoki
на 14.02.2012 в 13:54:33 #4прав е човека кой му е скъпо да си оди на село у кучата там е жежко
milena_82
на 14.02.2012 в 13:30:29 #3Накъде без увеличение,питам аз! Вие друго не знаете,освен да увеличавате всичко!
velikiat
на 14.02.2012 в 13:22:54 #2illuminat
на 14.02.2012 в 13:00:14 #1Абе хора в БГ ...до кога ще търпите тия боклуци булгаргъз и други таквиа да смучат пари от вас..на Майка ми парното в София за 1 радиатор ...е 150лв...ако не съм аз тя ще трябва да стои на студено ли ..да еба и държавата ти ебана мръсна