Късометражен филм за последиците от агресията на пътя се снима в Добрич и ще бъде излъчван в клас от март месец

Това съобщи председателят на неправителствената организация "България Вита", която организира акцията.

Шестминутната лента със заглавие "Къде ще бъдеш утре?" е предупреждение към дванайсетоколасниците преди началото на абитуриентските балове.

Във филмчето се снимат ученици от гимназията с преподаване на чужди езици "Гео Милев" в Добрич, а в ролята на тяхна учителка се изявява актриса от кукления
театър "Дора Габе".

Кадрите проследяват еуфорията на абитуриентите от завършването на училището, семейно тържество, на което бащата подарява на порасналия си син часовник и му
дава ключа от лекия си автомобил.

Със съдействието на КАТ във филма са включени и документални снимки от катастрофи на пътя, поясниха от "България Вита".

Сдружението ще инициира от средата на март кинолектория в училищата в Добрич, на която заедно с прожекцията на филма полицай и психолог ще предупреждават абитуриентите да бъдат разумни и да спазват правилата на движение по пътя.