Отборите на Арсенал и Лестър поднесоха уникално шоу на феновете на футбола в Англия, Европа, а защо не и по цял свят.

Двата състава проведоха забележителен сблъсък помежду си, с който дадоха старт на новия сезон в английската Висша лига.

Битката на "Емиратс" завърши при резултат 4:3.

Попаденията за домакините реализираха Лаказет, Уелбек, Рамзи и Жиру, докато за гостите точни бяха Оказаки и Варди, разписал се на два пъти.

Резултатът бе открит след едва 95 секунди, когато центриране в полето на гостите намери Александър Лаказет, който се разписа за 1:0, записвайки уникален дебют в шампионата на страната.

Снимка 307729

Само минута и половина по-късно обаче статуквото беше възстановено.

В прегръдките на съотборниците си беше Оказаки, вкарал също с глава за 1:1.

Обратът стана пълен след 29 минути игра, когато Джейми Варди вдигна феновете на състава си на крака с попадение за 1:2.

Снимка 307726

Равенството отново беше възстановено, този път след гол на Даниел Уелбек в продължението на първата част. За гола на нападателя асистира друго ново попълнение в състава на домакините - Сеад Колашинац.

Снимка 307727

През вторите 45 минути бяха отбелязани нови две попадения - по едно във всяка от двете врати.

Първо, след почти час игра, Варди вкара втория си гол днес, засичайки центриране с глава.

Крайното 4:3 оформиха Рамзи и Жиру, които бяха точни съответно в 83-ата и 85-ата минути на сблъсъка.

Снимка 307725

Така Арсенал остава без загуба от този съперник на собствен терен вече повече от 44 години. И двата тима не са особено убедителни в първите си битки от всеки нов сезон в Англия, но пък днес сътвориха истинско шоу за своите верни привърженици.

Ето и съставите, с които те започнаха мача:

Арсенал: Чех, Холдинг, Монреал, Колашинац, Белерин, Елнени, Джака, Окслейд-Чембърлейн, Йозил, Уелбек, Лаказет

Лестър: Шмайхел, Симпсън, Морган, Магуайър, Фукс, Мерез, Ндиди, Джеймс, Олбрайтън, Оказаки, Варди