Българският представител в Лига Европа - Левски гостува на Апоел Беер Шева в мач-реванш от първия предварителен кръг на турнира. Двубоят на стадион "Вароши" в унгарското градче Ниредхаза започва в 21:00 часа, а главен съдия е германецът Флориан Бадщюбнер.
Първата среща на стадион "Георги Аспарухов" в София преди седмица завърши при нулево равенство. Отборът воден от Хулио Веласкес имаше предимство, но не успя да вземе аванс.
Капитанът Цунами получи контузия именно срещу Апоел на "Герена", а Асен Митков все още не е напълно възстановен. Майкон пък изтърпява наказание, тъй като получи червен картон в първия мач. Обратно в строя е халфът Карлос Охене.
През седмицата Левски осъществи две сделки. Джавад Ел Джемили беше продаден на катарския Ал-Шахания, а като ново попълнение беше представен вратарят Мартин Луков, който обаче не е картотекиран и няма да бъде на разположение за днешната среща.
Символичните домакини влизат в сблъсъка в добро настроение, след като преди четири дни победиха шампиона Макаби Тел Авив и спечели Суперкупата на страната. В лагера на Апоел вярват, че този успех ще им даде тласък в предстоящия реванш със "сините", който да им помогне да продължат в следващия кръг на надпреварата.
Един от основните играчи на отбора Кингс Кангва, който пропусна гостуването в София заради контузия на глезена, записа първи игрови минути през новия сезон в двубоя за Суперкупата и вероятно ще започне като титуляр. Със сигурност аут е Елиел Перец, който също видя червения цвят на картона.
"Сините" ще се радват на подкрепата на едва 400 свои привърженици. Именно тази бройка билети беше отпусната на левскарите, тъй като разпоредбите на УЕФА предвиждат 5% от капацитета на стадиона да бъдат предоставени на гостуващата публика.
Победителят от двойката между Левски и Апоел ще се изправи срещу Брага във втория квалификационен кръг на ЛЕ, докато загубилият ще премери сили с гръцкия АЕК в Лигата на конференциите.
USD
CHF
GBP
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:49:58 #68Сгана 10 милки, само да ви кажа
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:49:46 #67Три поредни, признавам го до живот! Евала цатенце, голем!
Tong
на 17.07.2025 в 20:49:32 #66Май нямаме нужда от полеви играчи. Вуцан младши е на принципа "И сам воинът е воин!" Евала на момчето!
Tong
на 17.07.2025 в 20:48:34 #65Мдаа, очакванията ми се оправдават... Въпросът е ще има ли вкарана дузпа изобщо
XAN_lil
на 17.07.2025 в 23:43:56
#108
Как се сетя, че Леца е вицешамион....направо ми се плаче, що за игра играят останалите под тях..
Толкова некадърни топкаджии играят в ефбем ти лигата
========
Няма как да не се съглася. Иначе си мисля, че и моментът е такъв, че още не знаят къде са - аз един добър отбор не видях от мачовете, които гледах досега...
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:47:01 #64Както казах, вратар си е, вижда се много ясно. Той ги вади и в първия мач...
pala4a
на 17.07.2025 в 20:44:27 #63Може не гледам в момента излязох след края на редовното време
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:44:22 #62Джагър, Вуцата си е вратар
donaldtrump
на 17.07.2025 в 20:43:48 #61Тея ги пращаме на море. Но много много зле.
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:43:47 #60Тоя па, Брага ще е по добре, да ги разнесе малко
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 20:42:25 #59Палач, вратарчето им не е лошо, но има вина при гол.
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 20:40:54 #58Дюнер, аре да престанеш с говеждите изпълнения. Искам да гледам Леца и АЕК.
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:39:34 #57Сега е време Вуцата да блесне, те сега му е момента
Tong
на 17.07.2025 в 20:38:01 #56Иначе Апоел здраво се окопаха. Истински опълченци...
Tong
на 17.07.2025 в 20:37:34 #55добре, че не я изкара тъч....
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:34:08 #54Нема, класираха се говедата..тия Бершева игараха с ч.к. финала за курата преди дни.
donaldtrump
на 17.07.2025 в 20:33:54 #53Сега гледам европейското за жени. Ми те шведките лашкат. Ако ще плащаме четиристотинхияди, поне да вземем шведките - по-красиви са от нашите и по-добре играят
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 20:33:43 #52Ебаси гадните говеда
Tong
на 17.07.2025 в 20:33:39 #51Коментаторът дава пример как не се коментира. Мрънка си някакви общи приказки с умрял тон, аз през това време си правя нещо друго и изобщо не поглеждам към телевизора. И изведнъж си прекъсва безсмисления монолог по средата с крясък: "Гол! Сангаре!"... Вместо да коментира какво се случва на терена, евентуално да погледне драгият зрител...
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 20:32:03 #50Дюнера позна
donaldtrump
на 17.07.2025 в 20:31:44 #49Урааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа