Българският представител в Лига Европа - Левски гостува на Апоел Беер Шева в мач-реванш от първия предварителен кръг на турнира. Двубоят на стадион "Вароши" в унгарското градче Ниредхаза започва в 21:00 часа, а главен съдия е германецът Флориан Бадщюбнер.
Първата среща на стадион "Георги Аспарухов" в София преди седмица завърши при нулево равенство. Отборът воден от Хулио Веласкес имаше предимство, но не успя да вземе аванс.
Капитанът Цунами получи контузия именно срещу Апоел на "Герена", а Асен Митков все още не е напълно възстановен. Майкон пък изтърпява наказание, тъй като получи червен картон в първия мач. Обратно в строя е халфът Карлос Охене.
През седмицата Левски осъществи две сделки. Джавад Ел Джемили беше продаден на катарския Ал-Шахания, а като ново попълнение беше представен вратарят Мартин Луков, който обаче не е картотекиран и няма да бъде на разположение за днешната среща.
Символичните домакини влизат в сблъсъка в добро настроение, след като преди четири дни победиха шампиона Макаби Тел Авив и спечели Суперкупата на страната. В лагера на Апоел вярват, че този успех ще им даде тласък в предстоящия реванш със "сините", който да им помогне да продължат в следващия кръг на надпреварата.
Един от основните играчи на отбора Кингс Кангва, който пропусна гостуването в София заради контузия на глезена, записа първи игрови минути през новия сезон в двубоя за Суперкупата и вероятно ще започне като титуляр. Със сигурност аут е Елиел Перец, който също видя червения цвят на картона.
"Сините" ще се радват на подкрепата на едва 400 свои привърженици. Именно тази бройка билети беше отпусната на левскарите, тъй като разпоредбите на УЕФА предвиждат 5% от капацитета на стадиона да бъдат предоставени на гостуващата публика.
Победителят от двойката между Левски и Апоел ще се изправи срещу Брага във втория квалификационен кръг на ЛЕ, докато загубилият ще премери сили с гръцкия АЕК в Лигата на конференциите.
USD
CHF
GBP
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:27:10 #48Ще изравнити, тия са умрелякис
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:26:34 #47Аре говеда, пипна ви...ама пак ще се издъните
Ataspor
на 17.07.2025 в 20:24:52 #46Нема да се плашите, следващия мач е на 50 градуса в Атина. Там ще биете
slayer
на 17.07.2025 в 20:21:50 #45Нищо, класираха се за ЛК.
Иначе говедата се прецакаха срещу тези бездарници.
donaldtrump
на 17.07.2025 в 20:19:09 #44Много зле! Но Само Левски!
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 20:18:16 #43Вай вай вай аллах
duneraaa
на 17.07.2025 в 20:14:13 #42Малкия Вуцов ги държи, за втори мач не могат да вземат говедата, нарисуван, техен...И първия мач изпаднаха в паник атаки...
babait
на 17.07.2025 в 20:13:52 #41Абе, на стадиона има стотина унгарски антисемита, но и това не помага...
donaldtrump
на 17.07.2025 в 19:56:55 #40Голяма мъка, навремето пращах пари през paypal и купувах картички на Мъри за 2 лева и екипи за над 100 да спасим клуба. Сега чета, щели да платят, или да спестят 400000 лева, щото да играели чужди футболисти. Това ли е Левски?
bernal
на 17.07.2025 в 19:54:21 #39сега им отразиха два точни удара за две минути чак в продълженията на мача
bernal
на 17.07.2025 в 19:50:23 #38Абе не мога да гледам мача , но го следя в бет365 и там показва че говедата нямат точен удар това вярно ли е
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 19:46:03 #37Доналде, мани, че е страшна мъка ама Алдаир и Жоро Костадинов второ живот живеят, защото няма аргументи още да са на терена
donaldtrump
на 17.07.2025 в 19:45:27 #36Баси съперника, грозни и с големи уши.
donaldtrump
на 17.07.2025 в 19:43:30 #35Айде бе хора! Каква е тази мъка? С някакви цървули се мъчим.
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 19:39:07 #34Да бе, ама спестиха задължитешен второ жълт каръон на Алдаир, за спираме на опасна атака пред наказателното поле за задържане с ръце отзад.
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 19:26:48 #33Баси посредствената история
power
на 17.07.2025 в 19:23:53 #32Сестра ти . Тя издава тези звуци . Лашкам я из отзадзе .
Мик Джагър
на 17.07.2025 в 19:10:26 #31Феновете на евреите ли издават маймунски звуци, чува се от време на време у-у-у
tundzhaka
на 17.07.2025 в 19:08:37 #30това вещество ве е 8обре изобщо, поне да пукне на никой няма му дреме , даже ще се радваме всички.
power
на 17.07.2025 в 19:08:04 #29К.ур. за свинете , оле ! За скопения панелен пидираз джагъра два !