Лудогорец ще бъде домакин на Ница в последния си мач от основната фаза на тазгодишното издание на Лига Европа. Срещата на "Хювефарма Арена" започва в 22:00 и ще бъде ръководена от чешка съдийска бригада начело с Онджей Берка.
Срещата е решаваща за класирането на "орлите" към фазата на елиминациите. Към момента разградчани са на границата на продължаването напред, като само една позиция ги дели от целта.
Играчите на Пер-Матиас Хьогмо са на 25-о място с актив от седем точки, събрани след две победи и едно равенство.
За да се класират за елиминационната фаза трябва да стигнат най-малко до 24-а позиция, така че победата над французите на практика се явява задължителна. Съществува и минимален вариант, при който и точката да е достатъчна за шампионите, но той е повече илюзорен. При него Селтик трябва да загуби като домакин на Утрехт, а отборите на Фейенорд, Базел, Залцбург, ФКСБ и Го Ахед Ийгълс не трябва да печели своя мач, тъй като всички те имат по 6 точки и при успех биха събрали 9.
При победа шансовете на "орлите" са значително по-големи, макар че отново не всичко ще зависи изцяло от тях самите. Основните конкуренти на българския тим и мачовете, от които ще се интересуват възпитаниците на Пер-Матиас Хьогмо, ще бъдат тези на Селтик, Йънг Бойс, Бран, Лил и Динамо Загреб.
При загуба на един от първите четири изброени отбора и победа на Лудогорец българският шампион със сигурност ще се класира напред. Само при загуба на Динамо Загреб точките на двата отбора ще бъдат равни и тогава ще се гледа по-добрата голова разлика, която към момента е в полза на хърватите. При равенство на Селтик разградчани отново ще продължат напред, а при равенство на един измежду отборите на Йънг Бойс, Бран и Лил отново ще се стигне до сравнение на головата разлика.
Към момента "орлите" имат по-добра такава единствено спрямо Йънг Бойс.
USD
CHF
GBP
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 29.01.2026 в 22:39:01 #26Не е лошо че продължават,но трябва човек да е обективен и да отбележи,че все пак ония играха с младежите. Колкото и тия тъпунгери коментиращите,особено тоя всезнайко с хюмнарския глас Евгени Найденов, да говориха глупости по тоя въпрос,ако си бяха с титулярния състав (а това щеше да е така в случай че имаха шанс за класиране) можеше и да пием една вода. От Лудогорец всичко може да се очаква,но щеше да е много по-трудно.
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 29.01.2026 в 22:31:00 #25Значи регламента е чрез жребий да се определи съперника ни. Ференцварош/Щутгарт. Утре ще стане ясно. С германците сме до там,то е ясно,поне ще се забавляват. Но тия унгарци е крайно време да си го получат накрая. 50/50 е с тях. Доколкото разбрах,сме домакини втория мач,така го чух. Което не е зле. Макар че вече...не знам кое е по-добре след отпадането правилото за гола на чужд терен....
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 29.01.2026 в 22:11:31 #24Извинявам се,исках да кажа : НЕДОБРА вечер...!
Хахахаха
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 29.01.2026 в 22:06:41 #23Много изнервящи коментатори по ТВ. Изключителни тъпaци. Повтарят едно и също по 100 пъти. Не им млъкнаха простите усти цял мач
85% от времето бях на " mute".
Човек с пет приказки трябва да каже 50
А не обратно.
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 29.01.2026 в 22:04:27 #22Както казваше треньор No 1 по футбол за 20 век.... " И с един на нула,и с половин на нула,важното е да бием...'
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 29.01.2026 в 22:00:52 #21Добра вечер,педразиииии!
jekkovv
на 29.01.2026 в 21:32:57 #20Тираджия Майка ти верно ли мяза на пингвина от Батман
jekkovv
на 29.01.2026 в 21:26:40 #19Тираджия Са в тира ли си
jekkovv
на 29.01.2026 в 21:11:29 #18Тираджия Я прати некоя снимка като пиян
n-a-chx8TkqA
на 29.01.2026 в 21:04:58 #17*от.репка
n-a-chx8TkqA
на 29.01.2026 в 21:04:03 #16Всички говорят за Везалов, ама по-голяма вина имаше оная *** Пацо Тигъра, даже съвсем умишлено остави топката да влезе
jekkovv
на 29.01.2026 в 21:02:32 #15Тираджия Жена ти верно ли прилича на Тлъстуша от Норбит
n-a-chx8TkqA
на 29.01.2026 в 20:59:56 #14По-добре да играят в Европа, даже полуфинал им пожелавам, и да отпишат първенството
n-a-chx8TkqA
на 29.01.2026 в 20:57:38 #13В Европа винаги да за БГ отборите, ЦеЦеКа ЛудоКУРЕЦ, няма значение
n-a-chx8TkqA
на 29.01.2026 в 20:56:31 #12Сега са на 24 място, дали има шанс да не се класират, ако бият ?
jekkovv
на 29.01.2026 в 20:55:07 #11Тираджия Са в тира ли се намираш
n-a-chx8TkqA
на 29.01.2026 в 20:52:49 #10Дотук добре, ама трябваше да вкарат втори гол, че в защита много лесно се огъват
staroto
на 29.01.2026 в 20:27:36 #9Това момче Маркус е халф. Не знам защо го броят за крило?
jekkovv
на 29.01.2026 в 20:22:50 #8Тираджията Пак е избягал от 4км
kiril-dimitrov-8q95vYQa
на 29.01.2026 в 19:59:54 #7Пожелавам им успех.Да видим,какво ще играят?