Българският шампион Лудогорец е домакин на Славия (Прага) в първия си мач от основната фаза на Лига Европа. Мачът е с начален час 22:00 на "Хювефарма Арена" и ще бъде ръководен от французина Жером Брисар.
Както е известно от този сезон вече няма групи в евротурнирите, а се играе на принципа на шампионат, като всеки тим ще се изправи срещу осем различни съперници. "Орлите" ще имат мачове домакински мачове с Атлатик (Билбао), АЗ Алкмаар и Мидтиланд, а ще гостува на Виктория (Пилзен), Андерлехт, Лацио и Лион.
Наставникът на българите Захари Сираков има проблеми със състава, като най-основните са липсата на Бърнард Текпетей, който лекува тежка контузия, и на Антон Недялков, който има проблеми с коляното от около месец и все още не е на линия.
Чехите също имат сериозни кадрови проблеми, като няма да могат да използват четирима основни футболисти - Иго Огбу, Индриж Станек, Томаш Вълчек и Лушак Вролицки.
Луодгорец намери място в тази фаза на Лига Европа, след като първо започна евроучастието си в Шампионската лига, където последователно отстрани Динамо (Батуми) и Динамо (Минск), но след това отпадна от Карабах и се премести във втория по сила турнира на Стария континент. В плейофите разградчани елиминираха молдовския Петрокуб.
Славия също стартира евротурнирите в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където отстрани белгийския Юнион Сен Жилоа, но след това в плейофите отпадна от френския Лил.
USD
CHF
GBP
goldberg04
на 25.09.2024 в 20:45:38 #83Чакай че ми се завъртя свят....
Мик Джагър
на 25.09.2024 в 20:45:36 #82Ех как не беше тук съдия Чинката. При тоя плонж на Рик Джонатан щеше да си счупи краката да даде дузпа
goldberg04
на 25.09.2024 в 20:45:12 #81Разложи. Закривам темата
Мик Джагър
на 25.09.2024 в 20:44:42 #80Ех как не беше тук съдия Чинката. При тоя плонж на Рик Джонатан щеше да си счупи краката да даде дузпа
goldberg04
на 25.09.2024 в 20:44:38 #79Ок , добре, унря и се раЛо
edin_chovek
на 25.09.2024 в 20:44:37 #78Нако , ти тотално изпращя
abc-xyz
на 25.09.2024 в 20:44:28 #77Нако напиши някой задълбочен коментар за Шалварспор. Ти ги умееш тия тънки коментари.
mottorrhead
на 25.09.2024 в 20:44:16 #76Ама, резервата на Славия как грозно го нахака на Нако в кривото гърло баш...
VLAD
на 25.09.2024 в 20:43:56 #75Дай Нако. Оууу йее.
blqblq
на 25.09.2024 в 20:43:51 #74Нако мангалина изплиска легена.
bobi_raf
на 25.09.2024 в 20:43:20 #73Безспорно е, че мaнгaлът води зрял и смислен живот
goldberg04
на 25.09.2024 в 20:42:51 #72Кучев да не е излязъл в болнични?
abc-xyz
на 25.09.2024 в 20:42:31 #71Ако не беше Нако, шалварестите щяха да регистрират под 10 коментара.
mottorrhead
на 25.09.2024 в 20:41:39 #70А Нако полуде але але алееее
Мик Джагър
на 25.09.2024 в 20:41:02 #69Под контрол е Тундже, просто Нако е в амок
abc-xyz
на 25.09.2024 в 20:40:43 #68Очевидно е, че днес е пропуснал да си изпие дозата!
goldberg04
на 25.09.2024 в 20:40:30 #67Тук работата излезе извън контрол.
Мик Джагър
на 25.09.2024 в 20:40:25 #66Много е тъжно как клатят рязаните шимпанзя
MM61
на 25.09.2024 в 20:39:23 #65Тук нЕкакъв пациент на Карлуковсия колеж,вижда се от името ,че е с шалвари,вместо да се радва,че любимия му селски отбор губи само с 2 гола,пред полупразния стадион,в шизофреничен транс шепти името на най-великия български клуб!Дали е забравил да си пие илачите???
abc-xyz
на 25.09.2024 в 20:39:22 #64Зеленясалия припс, на ташак написал, че е от Разград пък бил кореняк софиянец. Да повика Гинес да го отразят, че е единственият софиянец, който го е срам да си напише, че е от София.