Българският шампион Лудогорец е домакин на Славия (Прага) в първия си мач от основната фаза на Лига Европа. Мачът е с начален час 22:00 на "Хювефарма Арена" и ще бъде ръководен от французина Жером Брисар.
Както е известно от този сезон вече няма групи в евротурнирите, а се играе на принципа на шампионат, като всеки тим ще се изправи срещу осем различни съперници. "Орлите" ще имат мачове домакински мачове с Атлатик (Билбао), АЗ Алкмаар и Мидтиланд, а ще гостува на Виктория (Пилзен), Андерлехт, Лацио и Лион.
Наставникът на българите Захари Сираков има проблеми със състава, като най-основните са липсата на Бърнард Текпетей, който лекува тежка контузия, и на Антон Недялков, който има проблеми с коляното от около месец и все още не е на линия.
Чехите също имат сериозни кадрови проблеми, като няма да могат да използват четирима основни футболисти - Иго Огбу, Индриж Станек, Томаш Вълчек и Лушак Вролицки.
Луодгорец намери място в тази фаза на Лига Европа, след като първо започна евроучастието си в Шампионската лига, където последователно отстрани Динамо (Батуми) и Динамо (Минск), но след това отпадна от Карабах и се премести във втория по сила турнира на Стария континент. В плейофите разградчани елиминираха молдовския Петрокуб.
Славия също стартира евротурнирите в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където отстрани белгийския Юнион Сен Жилоа, но след това в плейофите отпадна от френския Лил.
USD
CHF
GBP
bobi_raf
на 25.09.2024 в 20:17:38 #23На маймуната му заповядаха да оспами темата
Много са забавни резаните.
***, доган или пееф ше припознаеш?
edin_chovek
на 25.09.2024 в 20:17:16 #22Славия Прага нищо особено не са , четвърт класа над турците , дали и толкоз
.Но ако Кабаков надуваше свирката друго щеше да е
grizzlybear1948
на 25.09.2024 в 20:15:48 #21VLAD
на 25.09.2024 в 20:15:45 #20skolex на 25.09.2024 в 20:30:16#8 Умерен, не съм съгласен. Олимпиакос не е нищо повече специално от Лудогорец. При късмет може да се стигне далеч _______________
Далеч, далеч, колко да е далеч. Да джамията в Рязград.
german
на 25.09.2024 в 20:15:07 #19german
на 25.09.2024 в 20:10:44 #18абе, и аз мисля че петричев и кабасуджуков много слабо играят този мач
bobi_raf
на 25.09.2024 в 20:07:13 #17Влад,
VLAD
на 25.09.2024 в 20:05:14 #16Боби, повече мачове от това няма как да имат. Изиграват си 8те мача, взимат макс 1 точенце и кой откъде е.
Но все пак им пожелавам поне 2 счупени крайника и 3-4 скъсани ахилеса.
bobi_raf
на 25.09.2024 в 20:02:23 #15Аз пъ съм за турците. Повече мачове в Европа, умора, контузии (не ги кълна), разфокусирванье от бг лигата. ЦСКА харесва тва. Наздраве, простаци
skolex
на 25.09.2024 в 19:59:36 #14Да оставиш Куртулус резерва за сметка на Вердон и да пуснеш Нареси вместо Камара... Сираков няма да е още дълго треньор.
steiner
на 25.09.2024 в 19:56:35 #13Чехите са пичове.И варят прекрасна бира.
Мик Джагър
на 25.09.2024 в 19:52:18 #12Прага е хубав град
Кор за Киро гелосаната мъжка делиорманска мастия
oficer1
на 25.09.2024 в 19:32:41 #11Влад
ГлЕАм си Барса и Хетафе.
Шимпанзетата и на мен са ми през хОя.
Повече нема да пиша, да не им прАИм трафик и
да им придавам значение.
Наздраве и САМО ЦСКА!!!
german
на 25.09.2024 в 19:32:07 #10славия прага, каква огромна червена Петолъчка имат на екипа
още от австро-унгарско време са си диви комунисти
VLAD
на 25.09.2024 в 19:26:33 #9Офицер представляват тях си. Няма логика некъв клуб дет го мразя от сърце, в някакъв мач да го подържам, без примерно ЦСКА да има интерес от това. Да падат макя им поганска.
VLAD
на 25.09.2024 в 19:19:56 #8Като гледам оня пич с черната борса е ударил кьоравото. Ещадиото се пука по шевовете. Билетите сигурно са стрували макя си и баща си.
oficer1
на 25.09.2024 в 19:19:39 #7Не знаех кои са съперниците на шимпанзетата. Ся кЪт ги видях и си мисля, че 3-4 точки ще са чутовен успех. Разбира се, пожелавам им повече, щот ще е добре за БГ коефициента! Освен няколко възможни хикса, които аз виждам...друго според мен нЕА има. Дано не позная, ама... НакоСигЪнинЪ пцУА и кълне всевъзможни отбори(най вече ЦСКА) от А-Театрал и чужбина, но плаче кЪт сигЪнка за парче желязо и по свой шизофреничен начин брои враговете на шимпанзетата и тези които са анти...?
Само той може да е анти, другите не?!?!
мЕлЕоните любители на кренвирши, които не са анти се спотайват у храсталаците и чЕкат. Какъв огромен интерес у българските фенУе към този мач.
Извън майтапите.Успех на шимпанзетата, но на кой ли му пука?! Не мОем ги понасям, но кЪт представят и България не им желая лошо...дано поне да е достойно.
panayot_stamenov
на 25.09.2024 в 19:00:53 #6Некъф пикльо, с фамилия Ван Бомел бележи два гола за АЗ и се зачудих дали няма нещо общо с МВБ, отварям трансфермаркт и като му видях мутрата всичко стана ясно, син му е, или го е изплюл
kremvirsha
на 25.09.2024 в 18:15:06 #5Пак е излязла оная работа от от рунтавия на green shit. По-лесно ще преброиш тези, които са за кренвирши, ако можеш да броиш до 10, де. До тук 1...
tundzhaka
на 25.09.2024 в 09:14:07 #4тъй ли иначе е чудо че има поне един БГ отбор в силен турнир, другите зори и за плейоф на интертото немогат да се класират