Белгия и Тунис ще играят на втория московски стадион -  "Откритие Арена" в Москва. Всичко друг освен  убедителна победа на европейците ще бъде считано за изненада. Успехът ще им гарантира място на осминафинал.

"Червените дяволи" изиграха отлично второ полувреме срещу Панама и си осигуриха комфортна победа с 3:0. Тунизийците храбро се бранеха срещу Англия. Те използваха всички средства, включително и пройоми от борбата , но бяха попарени с късен гол на Хари Кейн. Те се считат за най-добрия аутсайдер и все още се надяват да преминат груповата фаза.

Контузеният вратар Муез Хаен няма да играе за "картагенските орли". Той си игра със съдбата, като имитира травма в рамото по време на приятелски срещи. Той получи контузия в рамото в първите минути на двубоя а Англия.

Роберто Мартинес не може да разчита на опитните Венсан Компани и Томас Вермален.