Американски младеж застреля собствения си баща, рани петима други души, а малко след това се самоуби в личния си автомобил.

Кървавата драма се разиграла в град Гейнсвил, щата Флорида, съобщава РИА Новости, позовавайки се на Gainesville Sun.

Тялото на по-рано осъдения 24-годишен чернокож младеж Клифърд Милър-младши е намерено на местопрестъплението от полицията в червен пикап „Шевролет".

Преди да се застреля Милър е застрелял двама души от града и други трима, извън територията на Гейнсвил. Той открил стрелбата в движение - докато шофирал.

Според данните на полицията убиецът сам е избрал жертвите си. Всички убити са от мъжки пол.

След като Милър убил баща си, той отишъл в дома на свой приятел, намиращ се на 6.5 километра от тях и го застрелял.

Нито разследващите, нито пък роднините на Милър, знаят какви са причините, подбудили го да извърши това престъпление.

Фред Уилсън - приятел на младежа, заяви, че той винаги е бил учтив и се отнасял добре с другите. През последните години обаче поведението му рязко се променило - към по-лошо.

Установено е, че младежът имал психично разстройство. През 2005 година е бил арестуван за притежание на наркотици, побои, грабежи, повреждане на чуждо имущество, нарушение на правилника за движение по пътищата и оказване на съпротива на полицейски служители.