Тази сутрин украинските разузнавателни служби публикуваха видео, показващо удари с дронове по нефтена инфраструктура в Симферопол, съобщи Би Би Си.
Кадрите показват удари по поне две цели, разположени на около 10 километра една от друга. Една от целите е нефтобаза и близка железопътна линия в село Гвардейское.
Самото депо е било ударено от Украйна миналия месец, отбелязват журналисти от BBC Verify. Според тях щетите по няколко петролни резервоара от този удар са видими на скорошни сателитни изображения.
Този път, освен удара по склада, дроновете вероятно са ударили и резервоари за съхранение, разположени на близък товарен док. Кадри показват дрон, приближаващ се до стационарен резервоар за съхранение в съседното село Битумное, както и два големи пожара, заснети от разстояние.
Up-close video of the moment drone sanctions were applied in Crimea by @SOF_UKR
— Maria Drutska ???????? (@maria_drutska) November 7, 2025
The Hvardiiske oil depot has been sanctioned again, as have depots in Simferopol and a train carrying fuel supplies.
That falling drone debris makes awfully small fires with no damage at all.???? pic.twitter.com/SEzcvH1ZBt
USD
CHF
EUR
GBP
n-a-FTEndWk3
на 07.11.2025 в 16:51:00 #1Една страхотна компания за възстановяване на инвестиции се нуждае от страхотен екип и само когато експерт обслужва клиентите с почтеност и доверие, могат да се постигнат страхотни резултати. Моето пътуване започна, когато несъзнателно инвестирах в схема за криптовалута, привлечен от обещаните печалби. В началото видях печалби, затова инвестирах повече, очаквайки да спечеля милиони в рамките на няколко месеца. Това обаче се оказа измама. Въпреки че поискаха възстановяване на сумата до 50%, те ме манипулираха да изпратя още, докато не осъзнах, че искат да ме прецакат. Докладвах ги на властите и контактът на ФБР ме насочи към TRUSTWAVEHACKERSTECH RECOVERY FIRM. Първоначално бях скептичен към тази компания заради източника. От началото до края финансовият им екип работи професионално, за да възстанови всичките ми откраднати средства и печалби. Все още съм шокиран от резултата. Контакт: trustwavehackerstech2@gmail.com