Гръцката управляваща социалистическа партия ПАСОК води в 8 от общо 13 района след първия тур на местните избори, сочат предварителни официални данни.
Кандидатите на ПАСОК печелят в осем района, а опозиционната дясна Нова демокрация - в пет, като в три от районите разликите са съвсем малки", каза Янис Янис Карадакас от социологическата агенция Сингюлър лоджик, наета от правителството.
Управляващата социалистическа партия ПАСОК води на местните избори в ключовата област Атика, в която влиза столицата Атина, показва проучване, направено по поръчка на частната телевизия Мега, предаде Ройтерс. Право на вот в Атика имат близо 3 милиона души - почти една трета от всички регистрирани избиратели.
Проучване, проведено по поръчка на телевизия Антена, пък показва, че 80 процента от гърците са против свикването на предсрочни парламентарни избори, дори резултатите да са отрицателни за ПАСОК.
Вотът е от ключово значение, тъй като премиерът социалист Георгиос Папандреу обеща да свика предсрочни парламентарни избори, ако гласоподавателите не покажат подкрепа за строгите бюджетни икономии на неговото правителство.
Часове след гласуването лидерът на ПАСОК благодари за подкрепата и оттегли заплахата за предсрочен вот.
Изборите в Гърция протекоха изцяло в сянката на финансова криза. Премиерът Папандреу призова избирателите да подкрепят управляващата партия, за да може правителството да продължи антикризисната политика.
USD
CHF
GBP
Шуменец
на 08.11.2010 в 07:18:19 #4Новината е доказателство, че правителствата трябва да са смели в непопулярните реформи (нещо което трябваше да направи гръцкото последните месеци)! Винаги ще има хора които да са недоволни, да излизат на улицата, да крещат, да недоволстват, да оплюват... Ако реформите са правилни, пробладаващата част от хората ще го разберат и одобрят! Страха от непопулярните реформи кара правителствата да се въздържат да ги правят. С времето заради бездействието нещата влизат в някаква стагнация. Подкрепата на хората неминуемо пада и на следващите избори резултата е ясен и управляващите в крайна сметка се чудят защо не са подкрепени (хем са правили всичко в ''синхрон'' с исканията на хората стачкуващи и крещящи на улицата)...
Минувач
на 08.11.2010 в 07:04:16 #3ББ при всеки възникнал проблем излиза със същия номер. За сега това е работеща схема. Левицата е толкова слаба и разединена, че е станала за смях и никога не е била толкова мразена. Десницата се раздроби, изпадна в конфликти и междуособици и загуби традиционното си влияние. Царистите се изпокриха в изсечените гори, а Доган сега се е снишил и прави плахи стъпки за сдобряване с ГЕРБ...
отдалече
на 08.11.2010 в 07:02:59 #2350 млрд дефицит!!!! Ашкоолсун, машалла!

JedyMaster
на 08.11.2010 в 06:29:15 #1Плюваха, блокираха, биха се, но видяха, че алтернатива по време на криза освен стягане на коланите, няма!