Израел вероятно е провел тайни преговори с Конго относно възможно приемане на хора от ивицата Газа, съобщава Zman Yisrael.

"Конго ще има желание да приеме мигранти и ние преговаряме с други", разкри вътрешен човек от кабинета по сигурността.

Междувременно Държавният департамент на Съединените щати разкритикува призивите на израелския министър на финансите Бецалел Смотрич и министъра на националната сигурност Итамар Бен-Гвир, които се застъпват за потенциално презаселване на палестинци. Вашингтон заклейми подобни изявления като "подстрекателни" и "безотговорни".

По време на вчерашната сесия на Кнесета израелският министър на разузнаването Гила Гамлиел подчерта, че до края на войната "управлението на "Хамас" ще рухне, няма да има общински власти и цивилното население ще бъде изцяло зависимо от хуманитарна помощ. Няма да има работа и 60% от земеделската земя в Газа ще се превърне в буферни зони за сигурност".

Израелски план предлага прехвърляне на цивилни от Газа в Синай

Израелски план предлага прехвърляне на цивилни от Газа в Синай

Кабинетът на премиера Бенямин Нетаняху определи плана като "концептуален документ"