Европа ще трябва да намери свой собствен начин да взаимодейства директно с руския президент Владимир Путин, вместо да го прави чрез САЩ, които активно насърчават мирните преговори. Това заяви френският президент Еманюел Макрон, цитиран от "Блумбърг".
"Или ще бъде постигнат траен мир, или ще намерим начини европейците да се включат отново в диалог с Русия - в прозрачност и асоциация с Украйна. Ще бъде полезно отново да говорим с Владимир Путин", отбеляза той.
Макрон направи изказването си, след като тази сутрин лидерите на Европейския съюз обявиха, че са се договорили да предоставят на Украйна заем в размер на 90 милиарда евро, изоставяйки идеята за конфискация на замразените активи на Русия.
Има обаче и друг важен въпрос: Европа настоява за място на масата за преговори за мир в Украйна. САЩ вече поеха мирния процес, но не е ясно дали Путин е готов да сложи край на войната, тъй като имперските амбиции на Русия, изглежда, остават непроменени.
"Ние, европейците и украинците, имаме интерес да намерим подходящата рамка за повторно включване в тази дискусия по правилен начин. В противен случай ще обсъждаме помежду си с преговарящи, които след това ще отидат и ще обсъждат с руснаците самостоятелно. Това не е идеално", заяви Макрон.
USD
CHF
EUR
GBP
n-a-qQCLNS0w
на 20.12.2025 в 00:16:23 #7Търсите момиче за една нощ
? Добре дошли - www.sex21.fun
n-a-tXV5x8lF
на 19.12.2025 в 16:17:44 #6Имах ужасно преживяване с фалшива инвестиционна компания, която ме измами напълно. Първата ми малка инвестиция се изплати, което изгради доверието ми. По-късно член на персонала се свърза с мен чрез WhatsApp и ме насърчи да реинвестирам. Този път вложих огромна сума от спестяванията си през целия си живот. Всичко изглеждаше наред, докато не се опитах да изтегля печалбите си - изведнъж сметката ми беше деактивирана. Свързах се със същия член на персонала, който ме насочи към отдела за поддръжка. Те продължиха да искат такси, които платих, но все още не можех да получа достъп до средствата си. Осъзнавайки, че това е измама, потърсих помощ и бях насочен към Trustwavehackerstech, професионален екип за възстановяване. Те проследиха и успешно възстановиха загубената ми инвестиция. Дълбоко съм благодарен и препоръчвам услугите им на всеки в подобна ситуация. Имейл: Trustwavehackerstech2 @ gmail com
dyado-yotso
на 19.12.2025 в 15:51:12 #5#4 А теб кой те пита какво мислиш? Той е президент на ядрена държава. Ти с какво си известен? ;)
rising.red
на 19.12.2025 в 15:14:00 #4И кой го пита Макрон какво иска..?
ВълкСчадъР
на 19.12.2025 в 14:38:09 #3Какво иска Макарон, да повтори грешката на баш либераста Метеран ли ? " Ако разия има бизнес с нас, всички ще са доволни и няма да има вайни " И ко стана
Имат ли ватниците бизнес, ще имат пари и ще има и ВОЙНИ
bajbor
на 19.12.2025 в 14:18:32 #2Макрон му залипсва дъъългата маса в Кремъл
oxoo
на 19.12.2025 в 14:00:55 #1Ами да отива на преговори,ще му се"зарадват",като"коректен"страж още от Минските!