Президентът на Франция Франсоа Оланд заяви, че френските войски ще започнат да се изтеглят от Афганистан до няколко седмици, след като изрази почитта си към четиримата войници, които бяха убити през уикенда, съобщи „Франс прес".
„Нашите войски ще започнат да се изтеглят от афганистанска земя в следващите няколко седмици", обясни Оланд, допълвайки, че изтеглянето ще се проведе при „ред и сигурност".
Преди да бъде избран за президент през май Оланд обеща френските войски да бъдат изтеглени от Афганистан до края на 2012 година - две години преди изтеглянето на международните войски и година по-рано от установения от бившия президент Никола Саркози план за изтегляне в края на 2013 година.
На церемонията за почитане на убитите четирима френски войници участва и Никола Саркози. Тя се проведе в комплекса от здания, включващ музеи и паметници на военната история на Франция - Домът на Инвалидите.
Припомняме, четиримата френски войници бяха убити при самоубийствена атака на талибан в източната афганистанска провинция Каписа в събота.
Общо 87 френски войници са убити в Афганистан от началото на международната операция в страната - 2001 година. 9 френски войници са убити само 2012 година.
Юлиан-3
на 14.06.2012 в 15:04:05 #1......Оланд обеща френските войски да бъдат изтеглени от Афганистан до края на 2012 година - 200 години след изтеглянето им от Русия
.....на тва му се вика туризъм....
![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/guitarist.gif?_=1446728989)