Владимир Путин поздрави въоръжените сили на своята страна за ролята им в анексирането на Крим.
Руският президент заяви, че с действията си войниците са демонстрирали новите възможности на руската армия.
"Скорошните събития в Крим бяха сериозно изпитание. Те показаха възможностите на нашите въоръжени сили по отношение на качествата и духа на личния състав", заявил Путин, цитиран от "Франс прес".
Така руският президент за пръв път потвърждава директното участие на руската армия в завземането на украинска територия.
Междувременно Путин също така е казал, че Москва е изправена пред нарастващи заплахи от страна на САЩ и техните съюзници, които се опитват да отслабят влиянието на Русия в Украйна.
„Налице е рязко нарастване на външните заплахи за Русия. Законното желание на хората в Крим и Източна Украйна предизвиква истерия в САЩ и съюзниците им", заявил заместник-директорът на Федералната служба са сигурност, цитиран от „Интерфакс", който е препредал думи на Владимир Путин.
Той е казал също така, че Русия предприема „настъпателни контраразузнавателни и разузнавателни мерки" в отговор на усилията на Запада „да отслаби руското влияние в региона, който е от жизненоважно значение за Москва".
nmachiavelli
на 29.03.2014 в 12:49:00 #8Smeagol oт "Властелина на пръстените", познат в БГ като Ам Гъл, не гледа ли именно той от снимката???
![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_lol.gif?_=1446728989)
van damme
на 28.03.2014 в 18:51:08 #7В России резко подорожали продукты и нет денег на повышение пенсий http://gazeta.ua/ru/articles/economics/_v-rossii-rezko-podorozhali-produkty-i-net-deneg-na-povyshenie-pensij/549710
Дуде
на 28.03.2014 в 18:30:15 #6Аврора. анексират се територии, не народ. Русия анексира Крим, тя сама си го признава. Погледни значението на думата щом като не я знаеш.
lVlart!n
на 28.03.2014 в 16:52:51 #5И friend и Ф22 са титани на геополитическата мисъл![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/grinning-smiley-021.gif?_=1446728989)
Bateto
на 28.03.2014 в 15:57:24 #4Грузия беше "готова" - армията им побягна като тази на Ирак![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_wink.gif?_=1446728989)
Bateto
на 28.03.2014 в 15:55:10 #3friend, имаш голяма фантазия и гледаш много филми. Единственото, което цели е недопускане приближаване на НАТО до границите на Русия и засега го постига. Вече казаха, че евентуалното членство на Украйна и Грузия се отлага за неопределено време.
imid
на 28.03.2014 в 15:03:45 #2mamaleone
на 28.03.2014 в 14:41:16 #1Точно и типично комунистическо действие. Първоначално се отричаше че войската е руска независимо че мутрите на войниците бяха като на Швонушка глупака а сега казва че са негова. Типично дсействи е и на нашите отрепки комунистически. Сега ще теглят още 3 милиарда кредит и бързат защото малко заграбиха и окрадоха за тези месециш. Ненаяли се. А теизи които гласумат за тях ще изплащат тези кредите и ще пукат без лекарства