Няколко региона на Руската федерация и Крим са били атакувани от дронове и ракети. Кадри от пожар във Волгоград, където руските сили за противовъздушна отбрана изпратиха дрон в жилищна многоетажна сграда, се споделят онлайн, съобщават УНИАН и "Интерфракс".
"Волгоград. Опасност от дронове. Летят много ниско! Всеки, който е на горните етажи, трябва да слезе", съобщава групата "Волгоград".
Ограничения за полети са въведени и на летището във Волгоград.
Според канала "Астра", един от дроновете е ударил жилищна сграда във Волгоград. Жителите съобщават, че са чули експлозии в поне два района.
Областният губернатор Андрей Бочаров също потвърди масираната атака. Според него трима души са ранени в резултат на сблъсъка на дрона с многоетажна сграда.
Причината за падането на дрона в жилищна многоетажна сграда във Волгоград може да се разбере от изявление на Александър Гусев, губернатор на Воронежка област, която също е подложена на атака.
"Силите за противовъздушна отбрана и средствата за електронна борба, дежурящи в два района на областта и един градски район, откриха, унищожиха и потушиха няколко безпилотни летателни апарата. Няма жертви. Катастрофата на потушения дрон е повредила фасадата на частен дом и ограда", написа Гусев в Telegram.
Освен това има съобщения за ракетни атаки и атаки с дронове в Крим.
"Чуха се експлозии в морето близо до Севастопол. Чуха се експлозии близо до летището Саки в Новофьодоровка. Имаше две експлозии в Симферопол", съобщи каналът "Кримски ветър", добавяйки, че според някои съобщения полуостровът е атакуван с ракети "Нептун".
Преди това, украински удар напълно затвори нефтената рафинерия в Саратов. Украински военни съобщиха за ударите на 11 ноември. Тези атаки причиниха експлозии и пожар близо до съоръжението.
Също така беше съобщено за високоефективни удари с украински дронове и ракети по нефтения терминал в Новоросийск. Това е едно от трите основни пристанища за петрол в цяла Русия.
Средства за противовъздушна отбрана отразиха атака с дрон в северната част на Ростовска област в неделя вечерта, съобщи губернаторът Юрий Слюсар. Областният губернатор уточни, че дроновете са били неутрализирани в Чертковски, Шолоховски, Тарасовски и Милеровски райони, без жертви. Няколко безпилотни летателни апарата (БЛА) са били унищожени и прихванати в два района и един градски район на Воронежска област, според областния губернатор Александър Гусев.


USD
CHF
EUR
GBP