На последното, преди лятната пауза, заседание на Съвета Русия-НАТО страните обявиха пълното възобновяване на военното сътрудничество, замразено преди година във връзка с конфликта в Грузия.
Това съобщи Интерфакс.
На продължилото до късно заседание е била дадена висока оценка на сътрудничеството в борбата с трафика на наркотици в Афганистан. Руската страна е детайлизирала предложението за сътрудничество срещу пиратството крей бреговете на Сомалия.
Основна точка в дневния ред е бил информационният доклад на заместник-секретаря на Съвета за сигурност на Русия Владимир Назаров за новата стратегия за национална сигурност на страната. По-рано страните достигнаха договореност да се информират една друга за концепциите си в сферата на отбраната и сигурността.
USD
CHF
GBP
Micky
на 23.07.2009 в 16:07:17 #22Д-р Пешо, тъкмо да ти повярваме ама без малко
Тая усукана историйка за Ирак сега ли я скалъпи или си я чел от някой мастит "експерт"?
Според тази хипотеза излиза че добрия чичко сам едва е изтрайвал 20 и кусур години гадния Саддамчо.... Та чак наскоро му писнало и го погнал
Ако е първото да те запитам:
1. Защо идентифицираш страната, народа и държава Ирак с лидера и? Не за друго, ами щото америте два пъти нападаха не Саддам, а Ирак.
2. Кат е толкоз черен, защото амерото не влязоха в Багдат още първата война, да си го хванат, па да си одят по живо по здраво? Той си беше там и тогава...
3. След като все пак го хванаха, че даже го и обесиха набързичко да не вземе да се разприказва, защо още се мотаят там и правят зулумлуци ми не си ходят? 2011-та много далечко....
Трезвият глас
на 23.07.2009 в 16:03:36 #21към Хер Флик - за стандарта и на4ина на мислене Първите ми впечетления от Запада (Westberlin) Вярно, всичко беше много цветно и лъскаво, светлинки и реклами навсякъде. Носех си документите в мъжка чантичка. Валута почти нямах. По едно време идва млада жена и ме пита дали имам една марка за ядене. В първия момент не разбрах защо се обръща точно към мен и за какво и е тази една марка. "Haben Sie eine Mark fuer mich?" Оказа се, че с чантичката съм създал впечетление на баровец и западнячката си е просила 1 ДМ, за да си купи нещо за ядене. Бях потресен - богати просят от бедни?
Няколко месеца по-късно отиваме за втори път в Западен Берлин. Моята позната решава да си купи обувки в Карстадт. Мери си обувките, като си оставя чантата на съседен стол. Вдига си главата нагоре - чантата я няма. Ужас! А ние с нашия социалистически начин на мислене не допускахме, че на Запад така брутално се краде.
Но после пък се впечетлихме от организацията на немската полиция. Дебитната карта беше блокирана веднага, след като се обадихме на касата. А когато стигнахме до къщи, един полицейски микробус охраняваше входа на жилището ни. Беше ни откраднат и ключът за жилището. След като се увериха, че сме въпросните потърпевши, препоръчаха ни за всеки случай да си сменим бравата и се оттеглиха.
Такива бяха първите ми впечетления от Запада. Не всичко, което блести е от злато.
Трезвият глас
на 23.07.2009 в 15:27:23 #20Herr_Flick Стандартът бе6е реалност. След няколко години стаж вземах към 700 лева. За кола не 4аках, полу4их вноска за кола от ба6та ми.Родителите ми не бяха партийци. А Ладата тогава не бе ло6а кола. На4ини се намираха за вси4ко. Телевизорите и на запад бяха скъпи. 1989 си купих Тoshiba в Западен Берлин то4но за 999 ДМ. Майка ми тогава взема6е 160 лева пенсия с 30 г у4ителски стаж, а сега 128 лева на тези обезценени пари. Имахме конфу и коко6ки край голям бг-град и дори циганите не ги крадяха. А сега пред теб 6те ги откраднат и 6те те набият. US-Action, нали? Така 4е глупости говори на 15-20 г тийнейджери, но не и на хора на средна възраст, които добре си спомнят не6тата!!!
slava_rusi
на 23.07.2009 в 10:20:34 #19Хер флик последвай своя идол адолф и ни избави от присъствието си
Трезвият глас
на 23.07.2009 в 09:24:31 #18Преди 20 години имахме държава. която осигури един добър стандарт на българското население. При4ините бяха следните - евтин руски петрол (направо подарък - спомняма си като дете имахме нафтови пе4ки, които горяха нафта от по 10 стотинки литъра) - евтини руски суровини - мо6тна енергетика, изградена с руска помо6т - огромният руски пазар поглъ6та6е вси4ко, което БГ проивежда6е, без оглед на ка4еството ________________________________ Сега имаме ЕС, който на теория ни отпуска средства от Евро-фондовете. И за 20 г какво видяхме? Ръждясали детски пло6тадки от соц-време, 30-40 км магистрала по равното, курупция, престъпления, несигурен живот... За завиждане сме, няма 6то!
Трезвият глас
на 23.07.2009 в 09:22:58 #17Преди 20 години имахме държава. която осигури един добър стандарт на българското население. При4ините бяха следните - евтин руски петрол (направо подарък - спомняма си като дете имахме нафтови пе4ки, които горяха нафта от по 10 стотинки литъра) - евтини руски суровини - мо6тна енергетика, изградена с руска помо6т - огромният руски пазар поглъ6та6е вси4ко, което БГ проивежда6е, без оглед на ка4еството ________________________________ Сега имаме ЕС, който на теория ни отпуска средства от Евро-фондовете. И за 20 г какво видяхме? Ръждясали детски пло6тадки от соц-време, 30-40 км магистрала по равното, курупция, престъпления, несигурен живот... За завиждане сме, няма 6то!
Трезвият глас
на 23.07.2009 в 09:12:57 #16"Русия и НАТО продължават сътрудничеството" Къде 6те идат, 4е няма да си сътрудни4ат с Русия не6тастниците от" великото" НАТО? И в Афганистан закъсаха, само активираха талибаните, друго не успяха да направят!
Kihano6
на 23.07.2009 в 08:39:09 #15Herr_Flick и нешо, виждам, че не познавате историята. Нормално за всички антикомунисти и анти-СССР. СССР няма почти никакъв принос за повечето да не кажа за всичките агресии на САЩ и особено пък за Виетнам. Иначе казано приноса на СССР за американските агресии по света е същия, какъвто приниса на оръжията за масово поразяване на Саддам за окупирането на Ирак. САЩ беше и е империята на злото, а не СССР. И вие минахте на страната на злото щото щяло да ви даде заплати. Даде ли ви? Даде ви - дръжки! Четете тук и обърнете внимание на частта "Терористичната мрежа" http://antipropaganda.comxa.com/imperianazloto.html Лъжата е легитимно средство за САЩ и запада. Руснаците са на порядък по-честни.
--samir--
на 23.07.2009 в 08:25:45 #14Честито на грузинците. Препоръчвам на Саакашвили да хапва повече орехи и риба, полезни са за мозъка.
нешо
на 23.07.2009 в 08:24:32 #13Киханош ти си проста комунистическа кратуна.Кой провокира войните в Корея и Ветнам бе тюфлек?Та нали комунистическа Корея и комунистически Виетнам нападнаха Южна Корея и Южен Виетнам.И американците се намесиха,защото имаха договори с тези държави за защита.Колкото до Втората световна война там пък русуфилските подлоги най-малко трябва да говорите.Защото с договора Молотов-Рибентроп нацистите и комунистите си поделиха Европа.И ако не беше Сталин да подпомага със суровини Хитлер изобщо нямаше да има Втора световна война.А пък за нападението в гръб на Полша на 17.09.1939г от СССР,когато поляците се биеха с нацистите имаш ли какво да кажеш?Или пък за убийството на над 20 хиляди полски офицери в Катин?
Kihano6
на 23.07.2009 в 08:07:51 #12Не бъркайте САЩ със СССР и пропагандата с истината. Намесите на СССР във вътрешните работи на други страни са поне 10 пъти по-малко от тези на САЩ само и са далеч по цивилизовани и щадящи от тези на САЩ. http://antipropaganda.comxa.com/Woenni.html В Студената война Запада бе страната на злото и сега си остава цивилизация на злото. Престъпленията на САЩ във Виетнам, Никарагуа, Салвадор, Хондурас (тече и в момента), Чили, Аржентина, Ирак, Афганистан са без аналог от страна на СССР. Афганистанската война на СССР (провокирана от САЩ) е само бледо подобие на Виетнамската война. Даже в Корея САЩ са изтрепали около 3 пъти повече хора с леви убеждения отколкото севернокорейците (не Руснаците!) с десни. За безмисленото пускане на атомната бомба и изличшаните бомбардировки на Дрезден, Кьолн и Милано дори не говорим. Че и София закачи от тях. Запада е цивилизация на злото и колкото по-рано си отиде толкова по-добре за света. Не гледайде тия сътрудничества на НАТО. Западните страни винаги са криели нож зад гърба си и никога не са спазвали международните съглашения (освен помежду си).
shtarkel
на 23.07.2009 в 07:42:04 #11nqkoi_drug,борбата с комунизЪма трябва да се води с всички средства без оглед на щетите и жертвите!Винаги съм бил на това мнение!Но че правителството на САЩ е извършило и много простотии е безспорен факт!
shtarkel
на 23.07.2009 в 07:39:57 #10After Shock,абе чак пък повече от майките си!Фен съм на Америката поради ред причини(повечето материални)ама чак дотам не!Но съм категоричен и заклет антикомунист!И ме дразнят русофилските подлоги!Може да са ни освободили навремето руснаците(поради техни си интереси де!) но след това цялата работа ни е излязла през носа!
After Shock
на 23.07.2009 в 07:20:04 #9Всички са изроди. Няма по-малко изроди. Аз затва се дразня на тия дето обичат американците повече от майките си и вярват, че демокрацията по американски ги прави свободни.
shtarkel
на 23.07.2009 в 07:09:11 #8After Shock,СССР навремето също се бъркаха навсякъде!ГДР,Източна Европа,Куба,Афганистан и така нататък!В никакъв случай не оневинявам САЩ за много неща ама и руснаците са изроди!
After Shock
на 23.07.2009 в 07:07:12 #7Грузинците бяха опитното зайче на американците. Искаха просто да видят какво ще стане ако пораздразнят мечката. Е видяха и бързо се охладиха, гледам вече и от ПРО май ще се отказват. Тъпото е, че страдат някакви невинни държави с наивни управляващи. Същото е и с разни латино страни околко САЩ, дето може да изпитат на гърба си същата участ, когато руснаците решат да побъзикат американците, да видят дали ония не са притъпили вниманието.
After Shock
на 23.07.2009 в 07:03:43 #6През 1939 абсолютно непредизвикано нападат Финландия!Ами Полша!?Ами Литва,Латвия и Естония!?Русия трябва да плаща репарации поне 700 години! Не важи ли същото за САЩ във Корея, Виетнам, Ирак, Афганистан? Аз съм съгласен, че и руснаците не са цвете за мирисане, но и американците не са. Просто те са най-силни и си правят каквото пожелаят и никой не може и копче да им каже. Мисълта ми е, че руснаците поне си го правят локално, а глобално действат с помощта на Газпром. Докато американците действат глобално с военна мощ и затова обират толкова негативи. В крайна сметка говорейки за модерни конфликти, всичко това е борба за ресурс - петрол или газ. На тия постановки с "демократизиране", превантивни удари, притежание на оръжия за масово поразяване и прочее, вече никой не вярва.
shtarkel
на 23.07.2009 в 06:42:11 #5After Shock,Грузия е поредната страна която пострада от руснаците!В конкретния случай наистина грузинците са си виновни!Но какво да кажем за украинците!?Благодарение на Голодомора организиран от руснаците през зимата на 1932 загиват 7 милиона!През 1939 абсолютно непредизвикано нападат Финландия!Ами Полша!?Ами Литва,Латвия и Естония!?Русия трябва да плаща репарации поне 700 години!Ами нали СССР е основния виновник след втората световна война България да е със статут на победена страна!И малко ли са изнесли тия нещастници!На гърците специално плащаме репарации до 70 те години!Руска сган!
After Shock
на 23.07.2009 в 06:29:43 #4Ами не е. Просто ми е удно как е възможно по света да има такива тъпаци, които да се връзват все още на обещанията на САЩ, след като многократно доказаха, че думата им не струва пукната пара. Такива глупаци по ръководните места си заслужават съдбата. Жалко за грузинското население :/
shtarkel
на 23.07.2009 в 06:25:14 #3After Shock,е то голямото геройство че руснаците оплескали Грузия!Ама в еротичните ти русофилски мечти случката е на първо място предполагам!