Русия няма желание да си отмъщава на Запада, или да излива гнева си върху някого. Това заяви руският външен министър Сергей Лавров, обръщайки се към студентите и преподавателите на Московския държавен институт за международни отношения (МГИМО), съобщава ТАСС.
"Нямаме желание да си отмъщаваме на никого, да изливаме гнева си върху някого. Като цяло смятаме, че гневът и жаждата за отмъщение са лоши съветници, каза външният министър. Когато нашите бивши западни партньори се осъзнаят и поискат да се върнат към Руската федерация и да работят отново тук, ние няма да ги отблъснем. Но ще разгледаме условията, при които това може да се направи. Разбира се, ще вземем предвид, че действайки по волята на своите политически лидери, те демонстрираха своята ненадеждност."
Според него въпросите относно условията, при които Западът може да действа в Русия, трябва да се решават по начин, който не създава рискове за ключови сектори на руската икономика, от които зависят както сигурността на страната, така и нейното икономическо и социално благополучие. "Като цяло, всичко, без което една държава не може да бъде суверенна", подчерта Лавров.
По-рано руският президент Владимир Путин заяви на пленарната сесия на Източния икономически форум, че Русия е отворена, не се изолира от никого и няма да се затваря в "черупка".
свиня
на 09.09.2025 в 04:50:26 #4$ydney, кух си ато балалайка
свиня
на 09.09.2025 в 04:49:28 #3Много иска, ама не й стиска. Щото после откатът ще бъде до Кавказ и Урал, полски и немски войски ще маршируват по Червения площад, а украинското знаме ще бъде забучено над Спаската кула на разрушения Кремъл.
$ydney
на 09.09.2025 в 02:34:33 #2За какво да им отмъщава - че се самозатриха ли? Че доказа че Русия е най-мощната страна?
За мъртвец - или добро или нищо, т.е. за трупа на малолетната еврогейска разпоретина - нищо
Putler KAPUT
на 09.09.2025 в 00:57:53 #1Много й се иска, но няма желание... ХАХАХАХАААААА