Министерството на вътрешните работи на Русия е обявило за издирване руския опозиционен политик Владимир Кара-Мурза, съобщи изданието "Медиазона", което се позовава на полицейската база данни. Засега не е известно по какъв член от Наказателния кодекс се издирва Кара-Мурза.
Опозиционерът, известен с критиките си срещу Кремъл и войната в Украйна, беше освободен от руски затвор на 1 август 2024 г. в рамките на мащабна размяна на задържани между Русия и Запада.
През 2023 г. Московският градски съд го осъди на 25 години затвор по обвинения в "разпространение на фалшиви сведения за армията", "участие в дейността на нежелана организация" и "държавна измяна". Причината беше публичната му позиция против руската инвазия в Украйна и участието му в международни форуми, на които осъждаше действията на Кремъл.
След освобождаването си Кара-Мурза живее извън Русия. Новината за издирването му предизвика коментари, че Москва може да се опитва да възстанови контрола над опозиционери, напуснали страната след размяната на затворници.
USD
CHF
EUR
GBP
свиня
на 13.10.2025 в 13:50:20 #2Ше го хванат, ама за кypa ! A на Ачката да му ачкат в устенцата :-)
Ачката
на 13.10.2025 в 13:10:50 #1Караибрахим има двойно гражданство - руско и рижаво! Да ходи в Лондон да критикува краля! Или да си живее в прекрасния рай на Земята в Рижландия.