Председателят на Съвета на федерацията (горната камара на руския парламент) Валентина Матвиенко обяви, че вождът на Северна Корея Ким Чен-ун е дал да се разбере, че страната му няма да предприеме едностранни стъпки към ядрено разоръжаване на Корейския полуостров, съобщава РИА "Новости".
"Те очакват реципрочни, синхронизирани стъпки (от САЩ), включително, както се очаква, и облекчаване на санкциите, което все още не се случва, така че те продължават да преговарят и поддържат връзка", изтъкна Матвиенко след завръщането си от посещение в Северна Корея.
Тя добавила обаче, че Пхенян настоява за преговори на основата на взаимното уважение с двете страни, готови за взаимни стъпки за разрешаване на конфликта.
Матвиенко подчерта, че намеренията на Ким Чен-ун за ядрено разоръжаване са "твърди" и че има намерение "да се придвижи към диалог с Южна Корея".
"Той разговаря подробно за предстоящата среща с президента на Южна Корея, за междукорейските преговори и очаква те да отбележат напредък, те имат планове за модернизация, свързване на магистрали и железопътни линии", добави Валентина Матвиенко.
Кастело Белведере
на 10.09.2018 в 20:15:40 #1Ако някой е имал още съмнения дали Русия е с Ким или със Света, то отговорът е еднозначен: диктаторите - както и монарсите - взимно се поддържат. Та кой ли би искал да се съюзява с Ким или Кремъл?