Русия е заинтересована от предложение на НАТО за създаване на обща система за противоракетна отбрана, ако то е сериозно.
Това заяви президентът Дмитрий Медведев в интервю за датското радио, излъчено преди започващото днес двудневно държавно посещение на Медведев в Дания.
Дмитрий Медведев припомни, че Москва отдавна се обявява за система за глобална противоракетна отбрана, която да защитава не само една или група държави, а да бъде в интерес на всички отговорни представители на международната общност.
Генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен подчерта миналата седмица в Естония важността на сътрудничеството в областта на противоракетната отбрана, която ще защитава Европа и Русия срещу „действителна ракетна заплаха".
Медведев обяви, че Русия ще приеме предложението на генералния секретар на НАТО.
Плановете на Съединените щати да създадат свой собствен противоракетен щит не се харесват на Русия, защото той би нарушил баланса между двете страни, тъй като противоракетната отбрана е част от стратегическите ядрени сили, обясни още руският президент.
Русия иска добри отношения, както с големите, така и с малките страни. Ние смятаме, че нашата страна е органична част от модерния свят и искаме да се развиваме заедно с останалия свят, каза още Медведев.
Руският президент Медведев заяви, че лицето на модерна Русия е усмихващо се лице.
През февруари Румъния и България обявиха, че водят разговори с администрацията на президента Обама за разполагане на американска система за противоракетна отбрана на територията им, припомня Риа Новости.
Информация, която в последствие беше опровергана.
USD
CHF
GBP
Велзевул
на 27.04.2010 в 23:56:10 #31..."тъй като противоракетната отбрана е част от стратегическите ядрени сили, обясни още руският президент".... Хвала, братушки! Имате ядрени зенитни ракети! Хвала!

borkovn
на 27.04.2010 в 21:37:17 #30Искра надежда.Дано се разберат и стига с тази безмислена конфронтация.Средният доход в САщ е 28500$ годишно-колкото заплатата на Медведев.Нека и руснаците в мир да заработват такива пари.Искрено се надявам двете велики християнски нации да работят заедно за сигурен свят.
idiabg
на 27.04.2010 в 20:27:31 #29Бендер, един път да съм съгласен с теб...
Bender
на 27.04.2010 в 19:14:12 #28Най-добре за всички хора по света е, двете най-големи ядрени сили да имат нормални отношения.
rumen221s
на 27.04.2010 в 17:53:25 #27Приятели, - Много малко хора, дори политици с претенции, разбраха, че с идването си на власт Обама подписа с Русия споразумение за "Ново разпределение на света и ресурсите"... Това споразумение предполага, "Обединение на Християнското северно полукълбо, срещу останалия свят...", като...: - Първа и най-важна стъпка е подписването на Договора в Прага за ограничаване и ненасочване на Ядрени оръжия между САЩ(НАТО) и Русия... и възстановяване Властта на Русия над държавите от бившето ОНД. Връщането на Украйна, и други страни от ОНД, явно е било предварително условие.....!!! - Втора стъпка ще е обмен на ПРО-информация и последващо създаване на "Обща ПРО за Северното полукълбо", насочена срещу Южното и вероятно специални гаранции за Япония..., като икономиите за САЩ и Русея ще са стотици милиарди... - Трета ще е "Създаване на обща валута” в системата на Г-20, която ще бъде наложена като нови «Световни пари» и приемане на обща схема за разпределение на «Световните ресурси»...!!! България ли...??? - Остава ни само да гадаем по косвени признаци..., дали с Гърция и Сърбия пак ще сме "Втори ешалон" в "Борбата със Световното зло" или Азиатската част от Византия пак ще се предаде на Исляма и ние пак ще станем "Първи ешалон", а владенията на Световното зло, ще започват от Капъкуле... Политическите «огризки» - «партийте на прехода»..., пак нищо не разбраха и поради пълната си неадекватност на новите световни реалности, са за... бунището на историята...!!! Днес, Борисов, дори и да не иска, е принуден от Великите сили да участва в изграждането на Източно Православен Балкански пакт от България, Румъния, Сърбия и Гърция за борба с Ислямската Агресия - това, което на времето Шишмановци не успяха да направят...!!!
Mitsubishi
на 27.04.2010 в 17:16:52 #26То е ясно, че именно Русия е свалила гащите. Аз също подкрепям съюз САЩ- Русия, който ще е от полза за ЕС и НАТО, както и за християнството и бялата европеидна раса...
sedese
на 27.04.2010 в 17:14:31 #25Ама ти си казвай, казвай, говори , говори....
sedese
на 27.04.2010 в 17:06:45 #24Чудесно, добре е усилията да се обединят....А то, че на местната седерастия ще излезнат киселини, няма никакво значение, хе, хе, хе....
Mitsubishi
на 27.04.2010 в 17:05:48 #23Буш е далеч по-добър политик от Обама
ptitsa
на 27.04.2010 в 16:10:31 #22Това означава един среден пръст на Америка според мене. Малките страни са си малки, а Германия откога пее за Русия, чудех се аз защо. ШВеция е исконен Руски приятел, и цялата скандинавия, Франция е приятел на Русия, значи Европа почти е Руска освен Англия.. Турция НЕ е приятел на Америка ако и да се прави, Гърция пък хич.. Сега вече разпочва време разделно за нашите политици - с кого ще сме приятлеииии.
Mitsubishi
на 27.04.2010 в 15:58:56 #21Хайде Иран отиде в историята, както си и знаех, че ще стане. Вечната дружба между САЩ и Русия е известна от край време...
dgapi
на 27.04.2010 в 15:47:41 #20Е ми можем да ги поздравим американците и руснаците ,значи са се споразумели да станат световните пъдари ,а отук нататък важното е кой кого ще пази и кой на кого ще плаща за този чадър ,европа пак е нагъзена с което можем да я поздравим и нея а останалата час на света къкто е била донор така и ще си остане ,но дали след време росия няма да поиска в този щит да се включат и страни като китай и индия
analia
на 27.04.2010 в 15:44:41 #19Нещастни,руски отрепки.
ptitsa
на 27.04.2010 в 15:44:05 #18балкандо | 27.04.2010 17:40 "По всичко личи, че първия потърпевш ще бъде Иран" Едва ли с този руски отговор... най-много Русия и Иран да плеснат с ръце и се прегърнат...за добро на всички ни.
балкандо
на 27.04.2010 в 15:40:07 #17Ех, дали предложението ще се окаже сериозно !? Евросъюза също е "органично" свързан със САЩ и Русия. Старите велики сили ще направят много неща, за да запазят величието си още дълго време. Иначе Китай, Индия, Бразилия и други бивши колонии може да се почувстват окрилени за глупости. По всичко личи, че първия потърпевш ще бъде Иран
ptitsa
на 27.04.2010 в 15:40:02 #16Това означава, че великите сили ще се договоарят кой къде ще разполага. Ми по добре, Хамерика искаше да нахлуе у нас, сега ще спроят с Русия, не знам кой ще надвие. Мисля ,че Обама не очакваше такъв удар, т. е. отговор.
отдалече
на 27.04.2010 в 15:04:11 #15Хахаха, Къде са рускитутките сега да обяснят отново срещу кого е ПРОто?
boris
на 27.04.2010 в 15:03:41 #14Русия приема предложението на НАТО за обща ПРО ---------------------------------------------------------------------------- Ха ха хааа! И сега какво? Американците ще свалят руските ракети още докато летят на тяхна територия.

Balkandji Yovo
на 27.04.2010 в 14:48:20 #13Хммм...!!! Хортува ги едни такива Медведьов,ама какво ли ще да каже по темата Путьов!!??
Объркващо е някак си,обаче ей сега ще нахълта Будалаича с божествено просветление и ще ни ги обясни сичките варяшки хватки....Той ни е форумния спец по водколокаджийските въпроси.

ptitsa
на 27.04.2010 в 13:45:04 #12Ми, вътре сме от всички страни, остава да се снишим и правим на малоумни, евреите обичат малоумни и работливи..ма има китайци..
