Гърция трябва да формира правителство след изборите този уикенд. Това заяви лидерът на гръцката партия „Нова Демокрация" Антонис Самарас, цитиран от АП.
По думите му Гърция трябва да остане в еврозоната и да коригира споразумението с международните кредитори, за да стимулира умиращата гръцка икономика.
Самарас подчерта, че неговата партия ще направи „всичко, за да има правителство".
Първото му условие е Гърция да остане в еврозоната и да не си играе с Европа, а второто му условие е да се коригира споразумението с кредиторките, за да могат да се открият нови работни места и гръцката икономика да спре да се свива.
Рейтинговата агенция „Фич" съобщи, че излизането на Гърция от валутния съюз ще нанесе „тежък" удар върху банките в Португалия, Ирландия, Испания и Италия.
Според агенцията политиците трябва да направят всичко възможно, за да спрат заразата - страхът, че друга страна може да изостави еврото.
Припомняме, че изборите в Гърция ще се проведат на 17 юни. Според проучванията лявата радикална коалиция СИРИЗА е водеща сред партиите преди изборите.
el viejo
на 13.06.2012 в 22:27:13 #3Най-вероятно големите в Европейският Съюз ще се подадат на Гръцкият рекет, ще опростят всичко което Гърция дължи и като бонус ще се задължат да инвестират безмерно в икономиката и, за да създадат заетост на работната сила. Отделно са им отпуснали нечувано много Европейски пари с новият бюджет на ЕС до 2020 г. със съфинансиране само с 5%, докато ние съфинансираме с 20% и парите ни в бюджета на ЕС до 2020 г. са ни намалени с 2/3 от тези отпуснати ни до сега, защото сме отличници на ЕС - цъфнали и вързали, според фукните на нашият Премиер! Такова поведение на ЕС незабавно ще предизвика желание за големи лесни пари в много други страни членки на ЕС. Те вече се афишират и точат зъби! Ще зинат след Гърция за облекчаване на условията Португалия и Ирландия. Испания вече почна да точи и тя големи пари! Италия скоро ще де се намеси в лапачката. Англия ще откаже да финансира дори с членският си внос "закъсалите". Резултата ще е разпад на Еврозоната до края на тази година, а после навярно и на самият ЕС.
pusi
на 13.06.2012 в 20:20:50 #2Супер нагли цървули
![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/mad.gif?_=1446728989)
zorbas bg
на 13.06.2012 в 19:32:26 #1Този запя песента на СИРИЗА