Посолството на САЩ в Кувейт възобнови дейността си в сряда по време на посещение на държавния секретар Марко Рубио, месеци след като услугите бяха преустановени през март заради ирански атаки.
Дипломатическата мисия в Кувейт Сити незабавно възобновява спешните услуги за американски граждани, докато останалите консулски услуги ще бъдат въведени поетапно, съобщи говорител на Държавния департамент.
Вашингтон прекрати дейността на посолствата в Кувейт и Саудитска Арабия през март, след като ирански дронове атакуваха региона в отговор на американско-израелски удари срещу цели в Иран.
Марко Рубио присъства на церемония по издигане на американското знаме в посолството в сряда по време на визитата си в Кувейт, където провежда разговори със съюзници, насочени към прекратяване на конфликта с Иран.
"Американското знаме: символ на свободата, единството и независимостта, сега отново гордо се вее над Кувейт. Кувейт е незаменим партньор за регионална сигурност и стабилност", написа той в публикация в социалните мрежи след церемонията.
NEW! The flag is back up in Kuwait 🇺🇸 After suspending ops in March due to Iranian attacks, the US Embassy has officially reopened today.
— Alex Raufoglu (@ralexdc) June 24, 2026
Rubio observed the flag-raising.
Emergency services for Usncitizens resume immediately; full services to phase in, per DoS
🎥 @RFERL pic.twitter.com/SLmzo5F2uk
USD
CHF
GBP