Части на украинските сили за отбрана нанесоха удари по Саратовската петролна рафинерия през нощта, съобщи Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна.

"Рафинерията произвежда основно бензин, мазут и дизелово гориво. Общо има повече от 20 вида петролни продукти. Предприятието участва в снабдяването на руската окупационна армия. Попадението е потвърдено. "В съоръжението е избухнал пожар", се казва в изявлението.

Ръководителят на Саратовска област Роман Бусаргин съобщи по-рано, че пожарът в промишленото предприятие в Саратов е потушен. Бусаргин не уточни за какво предприятие става дума. Рано сутринта той съобщи, че след отблъскване на атаката с дрон "има щети в промишлен завод в Саратов".

Два анонимни източника от руската петролна индустрия са разказали на Ройтерс за състоянието на рафинерията на "Роснефт", която беше атакувана през нощта от украински дронове.

Според източници на агенцията производството на гориво в завода е спряно от съображения за безопасност, но се очаква то да бъде възобновено до ден-два. Основното оборудване не е повредено.

"Нищо сериозно, всички основни процеси са в ред. Обработката е временно спряна. "След ден или два постепенно ще се нормализира", цитира "Ройтерс" свой източник.

Последният път, когато дронове атакуваха Саратовската петролна рафинерия, беше в средата на януари. В резултат на това, по неофициална информация, са се запалили резервоарите в хранилището за нефтопродукти.

Седмица по-рано украински дронове удариха нефтено депо на отсрещния бряг на Волга, в Енгелс, където се намира база за стратегически бомбардировачи.

Русия нанесе ракетен удар по Полтавска област

Русия нанесе ракетен удар по Полтавска област

Поредна нощ на ПВО тревога в Украйна