Налице е значителен упадък на демокрацията в Европа, повече от който и да е друг регион в света. Това показва индексът на демокрацията през 2018 г. на Economist Intelligence Unit.
"Демократичният упадък" е особено забележим в Западна Европа, където състоянието на демокрацията се влошава за трета поредна година.
Най-забележителен упадък се наблюдава в Австрия, Грузия, Унгария и Италия.
Данните на Economist Intelligence Unit отбелязват, че влошаването на качеството на демокрацията е засилило подкрепата за антиелитистките партии и авторитарната политика.
Така например популистката коалиция в Италия, състояща се от популисткото Движение "Пет звезди" и крайнодясната партия "Лига", е довела до спад на страната в класацията от 21-во място през 2017 г. до 33-то през 2018 година.
Възходът на такива партии в Австрия и Италия е "отражение на продължаващия провал на мейнстрийм партиите да дадат решения на тревогите и несигурността на значителни групи от населението", се изтъква в доклада.
Междувременно докладът обръща внимание на изборите в Грузия, където бившият премиер на страната Бидзина Иванишвили, който е милиардер, подкрепи Саломе Зурабишвили, който предложи отписване на дълга на 600 000 грузинци две седмици след изборите.
В доклада се отбелязва, че възникването на популистки политически партии може да е повод за безпокойство. "В Европа, доколкото политическото участие се е увеличило, тъй като избирателите са били ангажирани от популисти, съществува риск през 2019 г. придобивките, които видяхме в индекса на демокрацията, да бъдат обърнати", изтъква Фиона Маки, автор на индекса, пред Euronews.
chafeto
на 10.01.2019 в 14:03:10 #5"Най-забележителен упадък се наблюдава в Австрия, Грузия, Унгария и Италия." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Грузия...
, не знам какво да кажа...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
А иначе драскащите воини на либерастията пак се опитват да ни пробутват тезата, че идването на власт на "популистки" партии в Европа е причина, а не следствие. Само глупаци се връзват още на това. Истинските "бъгове" на демокрацията се изразяват в други неща. Например в това, че в Европейските страни се създават анклави от хора, които не се идентифицират със съответната държава, налагат си техните правила и на практика държата там няма власт, само задължения по поддържане на инфраструктура, сграден фонд, социални плащания и т.н. Или в замазването на криминалните проблеми и в невъзможността да се говори открито за тях и много други проблеми. В това се изразява истинското падение на демокрацията, това са причините, а такива като "Пет звезди са следствие от тази причина. Друг е въпроса, че всяка система на управление и държавно устройство си има определен ресурс. А и качеството на човешкия фактор в европа драстично пада. А човешкия фактор е в основата на всичко.
chafeto
на 10.01.2019 в 13:47:07 #4halo Хахахааа, къде точно е каПутинската педерация.... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Халипав, Солженицин още през деветдесете години за предаването "Всяка неделя" каза нещо много вярно за демокрацията, за това как и къде е приложима. Тогава много хора не го разбираха (даже и аз) ама сега се вижда колко е бил прав. Както и да е, въпроса ти е малко в стил" а вие защи биете негрите?", ама не се изненадвам. А колкото до падението на демокрацията, ако си ходил в страни от западна Европа преди години и сега,няма как да не видиш разликата. Е, стига да не си някой прст консуматор и да "имаш очи" за някои неща извън битовата сфера.
Bobby_gBG
на 09.01.2019 в 22:04:19 #3Ооо да, всяко място където не управляват марионетките на глобалистите са очевадни диктатури... Разбира се
А за тоталната цензура и тоталитаризъм на ЕС никой нищо не казва.
halo
на 09.01.2019 в 19:52:16 #2Хахахааа, къде точно е каПутинската педерация....
hmmm
на 09.01.2019 в 18:41:49 #1Ох, мале мале каква стъкмистика. Най-големите "демокрации" са все монархии
Справка
Канада е парламентарна монархия. Държавният глава е монарх, като в момента това е кралица Елизабет II. Монархическият представител в Канада е Генералният губернатор.
Австралия е парламентарна монархия. До началото на 20 век Австралийският съюз е колония на Великобритания
Кралство Швеция или просто Швеция (шв. Sverige Sverige) е скандинавска държава, конституционна монархия, намираща се в Северна Европа.
Испания e парламентарна монархия. Държавен глава е кралят (сегашният е Фелипе VI).
Кралство Норвегия е конституционна монархия в Северна Европа, която заема западната част от Скандинавския полуостров.
Дания е конституционна монархия, в която министър-председателят е глава на правителството, с многопартийна система.
Та, да ви таковам и демокрациите