Сръбският министър на културата и бивш външен министър Никола Селакович е бил нападнат на 7 март вечерта в Белград от неизвестно лице, съобщи сръбската държавна телевизия РТС.
Министърът разказа, че е бил ударен по главата в гръб, докато вървял към дома на родителите си. Според него нападателят е ругал и заплашвал, като е използвал израза "набиване на кол", намеквайки за Сръбската прогресивна партия (СПП) на президента Александър Вучич.
След инцидента Селакович е подал сигнал в полицията и заяви, че се чувства добре.
Нападението беше остро осъдено от президента Вучич, премиера в оставка Милош Вучевич и министърката на правосъдието Мая Попович.
Вучич заяви, че извършителят ще бъде арестуван още днес, тъй като е заснет от видеокамери.
Министърът на вътрешните работи Ивица Дачич потвърди, че полицията вече разполага със записи от камери, на които се вижда предполагаемият нападател. В момента се работи по установяване на неговата самоличност и арестуването му.
ВълкСчадъР
на 08.03.2025 в 16:49:28 #1И в Босна и в Сърбия руските подлоги биват наритвани и съвсем скоро изгонени