ООН разглежда възможността в Сирия да бъдат разположени между 4000 и 10 000 наблюдатели, съобщи агенция „Новости" с позоваване на източник от централата на световната организация.
Състояло се е съвещание с представители на страните, участващи в мироопазващи операции по света, на което са били разгледани различни варианти за развитието на събитията в Сирия.
Инициатор на разговорите е представителят на ООН и Арабската лига Лахдар Брахими
„Проблемът е, че ООН не разполага с допълнителни ресурси. Тоест трябва да бъдат пренасочени част от 115-те хиляди миротворци, намиращи се в различни страни." - коментира неназованият източник.
Поради липсата на резерви, разглеждането на план за разполагане на мироопазващи сили в Сирия не означава готовност за действия в тази посока.
Необходимостта от разполагане на „сини каски" в арабската страна беше изтъкната на 29 ноември от Лахдар Брахими.
Решението ще бъде взето от Съвета за сигурност на ООН.
Трезвият глас
на 15.12.2012 в 10:44:01 #2Понеже нашите медии, мълчат по темата, ето една интересна новина от рубриката: "Американският терор без маска и грим" Македония излезе виновна Гражданин на Германия, който поради допусната грешка прекарал в секретен затвор на ЦРУ над 4 месеца, получи 60.000 евро компенсация по решение на Европейския съд по правата на човека. Съдът призна, че роденият в Ливан Халед Масри по време на отпуска в Македония през 2003 година бил арестуван по заповед на ЦРУ, тъй като името му съвпадало с името на подозиран в тероризъм ислямист. Хванали го, държали са го в изолация и са го изтезавали в Скопие в течение на 23 дни, след това го предали на агенти на ЦРУ, които пък го изпратили за Афганистан. Съдът призна Македония до виновна в станалото. Правозащитниците наричат това решение историческо, защото за първи път в историята европейска държава се признава за виновна в участие в секретната програма на ЦРУ.
griffin
на 15.12.2012 в 07:53:27 #1я си еби майката циганин смотан тъпо изказване и днес доказваш, че си поганско мюсле