Великобритания ще остане ангажирана европейска сила дори след като напусне Европейският съюз. Това увери британският външен министър Борис Джонсън преди началото на неформалната среща на 40 външни министри от страните на ОССЕ в германския град Потсдам, съобщава "Франс прес".
"От глобална гледна точка ние сме европейска страна, ние сме ангажирана европейска сила", изтъкна Джонсън, уверявайки, че напускането на ЕС нямало да прекъсне връзките на страната му с останалата част от Европа.
"Каквото и да стане с отношението ни към договорите на ЕС, Великобритания няма да напусне Европа. Ще запазим пълното си участие в дипломацията и политиката на нашия континент", подчерта един от най-ангажираните агитиращи за напускането на ЕС в кампанията на британския референдум от 23 юни.