Бившият началник на отдела за обществена сигурност във вътрешното министерство на Сърбия и заместник-министър на вътрешните работи на Сърбия Властимир Джорджевич е прехвърлен в затвора на Трибунала в Хага в Схевенингену, съобщава Инфо радио.

Обвиняемият 58-годишен генерал-полковник беше арестуван в неделя сутринта в Черна гора, след няколко дневна полицейска акция и след тригодишно укриване.

Допълнително ще бъде съобщено кога Джорджевич ще се изправи пред Трибунала в Хага.

Джорджевич, който е обвинен за военни престъпления и престъпления срещу човечеството, извършени срещу косовските албанци през 1999 г., е бил арестуван благодарение на сътрудничеството между Трибунала, черногорските и сръбските власти.

Главният прокурор на Трибунала в Хага Карла дел Понте ще призове в понеделник международната общност от Ню Йорк допълнително да окуражи Сърбия да постигне пълно сътрудничество с Трибунала и да изправи пред съда и останалите четирима издирвани, сред които са и бившите лидери на сърбите в Босна и Херцеговина Радован Караджич и Ратко Младич.