Юлия Навалная, вдовицата на руския опозиционен лидер Алексей Навални, каза в понеделник, че ще продължи борбата на съпруга си за свободна Русия и призова поддръжниците си да се борят с президента Владимир Путин с по-голяма ярост от всякога, цитира думите й Ройтерс.
"Искам да живея в свободна Русия, искам да изградя свободна Русия", каза Навалная във видеообръщение, озаглавено "Ще продължа делото на Алексей Навални".
"Владимир Путин уби съпруга ми", каза Навалная и добави, че ще работи с руския народ, за да се бори с Кремъл за създаването на нова Русия.
Припомняме, че Кремъл отрече да е замесен в смъртта на опозиционния лидер
"Убивайки Алексей, Путин уби половината от мен - половината от сърцето ми и половината от душата ми", каза Навалная.
"Но все още имам другата половина и тя ми казва, че нямам право да се откажа. Ще продължа делото на Алексей Навални, ще продължа да се боря за страната ни."
"Призовавам ви да застанете до мен", каза тя. "Моля ви да споделите гнева с мен. Ярост, гняв, омраза към онези, които се осмелиха да убият нашето бъдеще."
Навалная обвини руските власти, че са укрили тялото на Навални и са изчакали следите от нервнопаралитичното вещество "Новичок" да изчезнат от тялото му.
"Знаем точно защо Путин уби Алексей преди три дни", каза тя. "Скоро ще ви разкажем за това. Със сигурност ще разберем кой точно е извършил това престъпление и как точно. Ще назовем имената и ще покажем лицата."
NaskoZashtoto
на 19.02.2024 в 14:21:47 #1Виждащите виждат. Мислещите разбират. Кому беше изгодна смъртта на Навални? На Путин?? Или на създателите на този “Проект “Тихановска”#2” в опит да се замени безполезния в затвора с някой, макар и съмнително полезен, но все пак на свобода. Има известна еволюция от беларуската операция, при която Тихановски не беше “похарчен”, а си остана жив в затвора, а съпругата му си остана кьорфишек. Сега Навални е превърнат в сакрална жертва, за да се увеличат шансовете за успех на “неутешимата” вдовица (която даже за камерите не заплака). И колко удобно смъртта настъпи точно когато Юлия е сред “гостите” на Мюнхенската конференция, а украинците са принудени да изоставят поредната “фортеция”. Незначителното градче без стратегическа важност, от което наблюдаваха Донецк, водеха и коригираха артилерийски и ракетен обстрел по него, а военната и финансова помощ за Украйна и санкциите срещу Русия не стигат за “възпиране” и явно се нуждаят от някакво допълнително усилие, за да се постигне ефект. Нещо обаче не ми се вярва госпожа Навална да консолидира “опозиционните сили” и да поведе значимо движение, което да е способно да промени вътрешнополитическата обстановка в Русия.