Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в четвъртък, че Вашингтон не се нуждае от сделка с Иран, за да получи обогатен уран от страната, съобщава "Ройтерс".
"Можем да го получим още сега. Не мисля, че биха могли да ни спрат, ако искаме, но няма причина за това. Той е погребан", каза той пред репортери в Овалния кабинет.
Тръмп също така каза, че не иска да се среща с върховния лидер на Иран Моджтаба Хаменей.
Но той добави, че ако Вашингтон и Техеран постигнат сделка, е възможно двамата да се срещнат и добави: "Ако това се случи, бих се отнесъл с уважение".
USD
CHF
GBP
Forrest Gump
на 05.06.2026 в 09:44:13 #2Това е, вервайте ми. Задачата е изпълнена, вече мога тържествено да обявя това бляскаво и епично осир.... пардон победа, каза Бай Перчем специално за newsbg
Forrest Gump
на 05.06.2026 в 09:42:04 #1Можем да го получим още сега. Не мисля, че биха могли да ни спрат, ако искаме, но няма причина за това. Той е погребан
