Третият предварителен кръг в Лигата на конференциите предлага на Левски една задача с много сериозна неизвестна. Съперник е Сабах от азербайджанската столица Баку. Гостите са носители на Купата на страната, където бе победен Карабах.
Серията на Левски в Европа е известна. "Сините" изиграха два мача срещу Апоел Беер Шева и Спортинг Брага, като и двата мача завършиха 0:0 и се наложи влизане в продължения. При първия двубой българският тим преодоля израелците след изпълнение на дузпи, докато при втория португалците спечелиха с гол, паднал в продълженията.
В шампионата Левски е безапелационен, след като взе три победи над Монтана (5:0), Септември (2:1) и Славия (2:0). Три мача, в които "сините" показаха три различни лица, но най-важното за тях, че те бяха победни. Вижда се и дълбочина в състава, след като Хулио Велскес има възможността да ротира почти целия състав в последната среща срещу Славия.
Голямата въпросителна пред треньора на "сините" е дали в утрешния ден ще могат да бъдат възстановени двама от ключовите играчи на тима - Георги Костадинов и Кристиан Димитров. Двамата са с контузии и за тяхното участие ще се вземе решение буквално часове преди срещата.
Сабах, както казахме, е една сериозна неизвестна, добре подплатена със солидна статистика. В отбора са двама бразилци с имена като Андрей и Игор, но безспорно най-голямата звезда не германския футболист Джой-Ланс Микелс, който бележи гол след гол от началото на този все още ранен сезон. Вкара и три попадения на молдовския Петрокуб, само преди дни, за около 30 минути. Освен, че Сабах победи във финала за Купата на Азербайджан Карабах с 3:2 след продължения, то и в редовния сезон Сабах не загуби от големия доминатор в тази страна - Карабах, като в двата мача завърши 1:1.
Мачът от третия предварителен кръг в турнира Лига на конференциите между Левски и Сабах е на стадион "Георги Аспарухов" в четвъртък от 21:00 ч.
USD
CHF
GBP
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 07.08.2025 в 20:12:45 #59Истината е,че Лески нищо не играха. Очакваше се много от Сангарето,но пълна скръб . Явно им върви обаче на Лески тая кампания,с късмет там един хикс и следва доста некултурно отпадане от холадците.
Tong
на 07.08.2025 в 20:10:09 #58Златине, нямаше ли поне две дузпи и три червени картона във вреда на Левски, които авоматично да класират ЛитСКА за полуфинал на ШЛ? Свали очилата и се зарадвай малко на победата на българския отбор днес. Така или иначе няма заради теб или който и да било да искам ЦСКА 2016 да пада в който и да е мач, особено в ЕКТ. Браво на Левски! Добър мач, но трябват спешно офанзивен халф и ефективен нападател. Рупанов вероятно ще се нуждае от време, но играта му с глава напомня на Сираков и Боримиров. Отдавна в Левски не са имали толкова ефективен в играта с глава нападател.
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 07.08.2025 в 20:10:03 #57Коментаторчето нещо се превъзбудило- след като си довършат работата при гостуването,Левски ще кажат на АЗ Алкмаар -"Идваме за Вас" Аха, аха, аха -а -ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА Мамати скопенадееба....ХАХАХА..... Дръжте се Барса, идваме,дръж се ,земьо,Шоп те гази
oficer1
на 07.08.2025 в 20:04:28 #56БрАО на братчедите! Точки за БГ коефициента! Но трЕЕ се Фнимава мнОО на реванша! Тия тука създадоха три 100% голови положения, но не ФкарАА. С тая игра леЦа може се опари на реваншО. Ай, чИстито!
Мик Джагър
на 07.08.2025 в 19:59:27 #55Тука имаше фаул на Кристиян Димитров
любо пенев
на 07.08.2025 в 19:59:14 #54Изкараха куцата маймуна и българчето веднага се разписа
Мик Джагър
на 07.08.2025 в 19:57:08 #53Този мач граничи със скандал
любо пенев
на 07.08.2025 в 19:55:31 #52Ебати малоумните говеда. 5 мача в Европа не са създали едно чисто голова атака. Джасане и блъскане
Ragnar2
на 07.08.2025 в 19:54:05 #51Урсула да не бърза да си прекратява кариерата. Сабах е създаден за него отбор
Мик Джагър
на 07.08.2025 в 19:52:12 #50Може би е съобразено с етническия модел на феновете, за да им е по-комфортно
filo-123
на 07.08.2025 в 19:51:35 #49Милиционерите са ясни отсега. Скорошно отпадане в Европа и в подножието в домашните турнири.
german
на 07.08.2025 в 19:47:10 #48#88 Блять
german
на 07.08.2025 в 19:46:46 #47Е решило мачът да се реши в масазир
german
на 07.08.2025 в 19:46:22 #46...тотото
german
на 07.08.2025 в 19:46:10 #45явно...
oficer1
на 07.08.2025 в 19:44:23 #44Говедата са потресаващи и накрая сами ще си го набият! Добре, че онези са пълни шматароци!
red-phoenix
на 07.08.2025 в 19:43:24 #43Коментаторът е на нивото на мача - два пъти говори за задното ляво бедро на Сангаре
Откога в синия отбор взимат и четирикраки?
Ама той и като водещ в студиото е също толкова "софистициран"
irina-borisova
на 07.08.2025 в 19:42:20 #42НИКИ БУТОНКАТА СПИ ЛИ?
irina-borisova
на 07.08.2025 в 19:40:47 #41ЛЕВСКИ Е САМО МНОГО ЖЕЛАНИЕ И МАЛКО МУСКУЛИ, НО АКО СЛУШАШ КОМЕНТАТОРА ИГРАЕ БАХТИ ФУТБОЛА... ЗА РАЗЛИКА ОТ "СЛАБИЯ" ЛУДОГОРЕЦ ВЧЕРА ЗА ШЛ СРЕЩУ ОТБОРА НА ФЕРЕНЦВАРОШ КОЙТО Е КЛАСИ НАД ДВАТА ОТБОРА РИТАЩИ ТОПКА НА ГЕРЕНА ДНЕС. НАДУВАТЕ БАЛОНА ПОВЕЧЕ О НЕОБХОДИМОТО.
Мик Джагър
на 07.08.2025 в 19:37:09 #40Дузпата не беше баш чоста. Негера ако имаше мозък щеше да е отиграл по-бързо или да си сложи крака зад топката като усеща шпагат отзат. Единственото футболно тоя мач на тия качилари беше паса преди пропуска.