Левски е с две победи до момента и при нов успех може да се изравни на върха в класирането с Лудогорец. Славия изигра два мача в които се получиха обрати.
Безспорно Левски е на гребена на вълната, въпреки загубата през седмицата като гост на четвъртия в португалската Примейра лига Спортинг Брага с 0:1, след продължения в турнира Лига Европа.
Все пак гордостта за "сините" си остава, че срещу съперник от подобна величина, те успяха да устискат в общо четири полувремена да не допуснат гол. В крайна сметка най-логичното се случи и Брага продължи във втория по сила европейски турнир, докато Левски ще играе след дни срещу азербайджанския Сабах в Лигата на конференциите.
Между тези два мача обаче е ред за родното ежедневие, което сега е с марка "Най-старото столично дерби" или мач срещу традиционно неудобния за "сините" съперник от Славия София.
За "сините" е важно как са успели да се възстановят от емоционалното и физическо изтощение от последната седмица. Много е вероятно Хулио Веласкес отново да ротира своя състав, като централните защитници от мача с Брага Кристиян Димитров и Кристиан Макун почти сигурно ще пропуснат мача в неделя вечер.
От Славия се похвалиха с ново име в своя състав, това е опитният Диего Фераресо, който се завръща при "белите" след престой при тях между 2014 и 2016 г.
Той попадна и в групата за мача, която изглежда така: Георги Петков, Иван Андонов, Диего Фераресо, Артьом Варганов, Мартин Георгиев, Лазар Марин, Ивайло Найденов, Жордан Варела, Кристиян Стоянов, Илиян Стефанов, Иван Минчев, Емил Стоев, Момо Досо, Борис Тодоров, Денислав Александров, Владимир Медвед, Кристиян Балов, Роберто Райчев, Марко Милетич, Янис Гермуш.
"Белите" все ощя нямат победа този сезон, след като в първия кръг трябваше да догонват изоставане с 0:2 у дома срещу Ботев Вр, но все пак след два гола на Роберто Райчев възпитаниците на Златомир Загорчич взеха една точка. Седмица по-късно Славия поведе като гост на Добруджа, но допусна пълен обрат за 1:2, въпреки, че беше и с човек повече.
Загърбвайки две от най-болезнените загуби на Левски от този съперник, през 2013-а за шампионата и 2018-а за Купата на България, то в последните 4 мача Славия няма победа.
В три от тези двубои Левски побеждава, а последната среща между двата отбора още ехти в съзнанието на играчите на двата отбора от случилото се на "Герена", когато през март тази година Славия поведе с 1:3, но в добавените минути Фадига и Алдаир донесоха точката за домакините.
Последният успех на Славия е като гост с 2:1, от 12 ноември 2022 г.
Най-старото столично дерби между Левски и Славия ще се играе на ст. "Георги Аспарухов" в неделя, от 21:15 часа.
USD
CHF
GBP
n-a-chx8TkqA
на 03.08.2025 в 20:16:51 #27Аз пък още чакам да кажеш колко заработваш, да осир.аш форума с безумните си постове ?
n-a-chx8TkqA
на 03.08.2025 в 20:15:14 #26Какво искаш да ти кажа Владко - Аз съм баща ти ? Знам, че чакаш цял живот да го чуеш, ама продължавай да чакаш
n-a-chx8TkqA
на 03.08.2025 в 20:10:31 #25Слаб мач, хубавото беше че Славия са много зле
Sampdoria
на 03.08.2025 в 20:07:35 #24В четвъртък 20 000 на Герена трябва да покажем защо Левски е най-обичаният отбор в България!
n-a-chx8TkqA
на 03.08.2025 в 20:06:44 #23А вчера съдията беше супер !
Sampdoria
на 03.08.2025 в 20:04:33 #22Великолепна неделя вечер! 3 мача, 9 точки!
n-a-chx8TkqA
на 03.08.2025 в 20:01:26 #21Аре бе Мики, къде зачезна вчера ?
Esox
на 03.08.2025 в 20:00:17 #20браво Бала, супер гол! ЛЕВСКИ ЛЕВСКИ ЛЕВСКИ
Sampdoria
на 03.08.2025 в 19:59:32 #19Гооооооол!!!!!!! ЛЕВСКИ, ТИ СИ ВСИЧКО ЗА НАС!
Esox
на 03.08.2025 в 19:53:16 #18гол,ама играе ганкиното... фокус и концентрация, важни са трите точки. само ЛЕВСКИ!!!
Sampdoria
на 03.08.2025 в 19:48:17 #17Гооооооол за Левски!!! Браво, сините!
donaldtrump
на 03.08.2025 в 19:45:44 #16Борката урааааааааааааааааа
donaldtrump
на 03.08.2025 в 19:37:03 #15Стига сме си играли на Майка Тереза. Да влизат които могат и да фърляме Търбуха - на Маджо наднормения лакей - в размисъл.
jekkovv
на 03.08.2025 в 19:36:13 #14Евроидиотите Са трагични
Мик Джагър
на 03.08.2025 в 19:35:55 #13Пуснах сега да погледам второто полувреме. Никола Попов се мъчи да бута говедата. Свирят се смешни фаулове в тяхна полза и се подминават такива за Славия.
tundzhaka
на 03.08.2025 в 19:29:52 #12Ей изгонихме дpиcнята
n-a-chx8TkqA
на 03.08.2025 в 19:21:04 #11Още срещу септември съдията се напъваше и днес кюфтето Попов проспа един фаул в нак поле, та да може се пробва ония нестетник от Славия, да не говорим че за 4 фаула имаме 2 ЖК
n-a-chx8TkqA
на 03.08.2025 в 19:18:50 #10Владко пак ли заработваш ?
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 03.08.2025 в 19:10:50 #9Тоя в студиото:Рупанов отне топката...
А оня му я подари на крак
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 03.08.2025 в 19:06:58 #8Следвай boril-atanasov на 03.08.2025 в 21:25:20#16 допускам умерена съдийска секира за го ведата. 1. ще им се напомни кой е шеф! 2. обезсърчаване на играчите , които ще разберат , че бягат срещу вятъра и ще загубят мотивация да играят на 100 за първенство **** Пиши, пиши,,,,като си нямаш работа. Кой е виновен,че не мое си спре топката на дузпата? Чист късмет досега,че Славия не вкараха два гола. Съдията е виновен