И двата отбора все още нямат загуба в Първа лига, но докато Спартак Варна има три равенства до момента, то Левски е с три поредни победи.
"Сините" остават на своя стадион, и след изстрадана победа над азербайджанския Сабах с 1:0 в Лигата на конференциите, се завръщат към домашните си ангажименти срещу Спартак от Варна. Левски бе лидер в шампионата, след три поредни победи, преди изиграването на първите мачове от настоящия кръг.
До момента Хулио Веласкес си позволява доста сериозни ротации в мачовете от Първа лига, в сравнение с тези в Европа. Сега със сигурност няма да може да разчита на Георги Костадинов, който пропусна мача в четвъртък, но няма да може да бъде възстановен и за неделя. Не е ясно какво е състоянието и на Радослав Кирилов, който излезе на полувремето срещу Сабах, поради неразположение.
Спартак Варна постигна три поредни равенства. Първото от които бе у дома с Берое 0:0, последвано от престижно такова като гост на ЦСКА в София за 1:1. Същият резултат бе оформен и при домакинството на Ботев Вр в последния кръг.
Но най-големия проблем за варненци не е спортно-технически, където явно се справят прилично, а извън терена. В света на финансите. Преди дни стана ясно, че тимът има сериозни задължения, от над 4 млн. лв., което може да даде повод на БФС да отнеме лиценза на клуба.
Мачът между Левски и Спартак Вн е в неделя на ст. "Георги Аспарухов" от 19:00 ч., с главен съдия Васил Минев.

USD
CHF
GBP
tundzhaka
на 10.08.2025 в 17:10:03 #21Аз.го казвам.честно без френски пристрастия. По-добре играем от шалварите.
donaldtrump
на 10.08.2025 в 17:06:20 #20Много се радвам за Борката и Маринчо. Има много голямо бъдеще пред тях. Дано излязат в чужбина в читави отбори и се развият. На Маринчо Милан много ще му ходи. На Борката му пожелавам Б. Мюнхен. А дано!
sssauron
на 10.08.2025 в 17:03:31 #19Да, благодаря на Кучев за забележката, както винаги строг, но справедлив
И все пак нека трупат точки, та макар и в т.нар. Интертото, то нивото на нашия футбол си е максимум за там, на мен лично ми правят добро впечатление с играта си като безпристрастен наблюдател. НО разбира се, трябва да си ги бием във Враца, нищо че и от дузпи трудно вкарваме голове
tundzhaka
на 10.08.2025 в 17:01:20 #18от азерссите мангаля сме с класа и половина по добре и съм убеден че ще ги отстраним.
sssauron
на 10.08.2025 в 16:54:38 #17Левски се очертава реален конкурент за титлата тази година, ще бъде интересно какви резултати ще постигнат с шалварите. Успех им желая, а също и в Лига Европа, НО следващият кръг трябва да паднат във Враца
donaldtrump
на 10.08.2025 в 16:53:39 #16Аз не разбирам как може Ч. Море да допуснат играч като Сула да си тръгне ей така. Ил. Илиев сляп ли е? В същото верме се радвам, разбира се
donaldtrump
на 10.08.2025 в 16:49:55 #15Еми какво да кажа
Мачкаме си, дано Сула да вкара днес. Това ще е заслужено, след перфектната му игра.
donaldtrump
на 10.08.2025 в 16:35:57 #14Това момче Шанде, дето развинти чорбата, го чувам все по-често. И Коуто искахме навремето. Ако търсят нови предизвикателства, направо да остават след мача.
donaldtrump
на 10.08.2025 в 16:29:39 #13shadow на 10.08.2025 в 19:26:50#46 Сула ще се окаже много добро попълнение. ---------------
MM61
на 10.08.2025 в 16:28:54 #12Тоя мач е от 3 до 5:0.Братчедите не са спънати като нашите дзезди.
donaldtrump
на 10.08.2025 в 16:28:26 #11Само едно не ми харесва - много наивно се пропускат положения. Играта е бомба, но голове трябват накрая. За Веласкес нямам какво да мрънкам. Върши си перфектно работата човека, без много да говори. Испанците не си оставят магарето в калта. Това ще ни помогне много. Само Левски!
cska_bg_army
на 10.08.2025 в 16:13:54 #10Отлично изпълнение, браво на Марин. Абсурдно свободно място в нак. поле. Може би няма да се види втора такава ситуация в цяла Европа през сезона.
donaldtrump
на 10.08.2025 в 16:10:06 #9Урааааааааааааааа!
Хайде момчета, покажете на всички, които не вярват във вас и го маскират като "уважение към противника" и "няма лесни мачове", какво можете.
Esox
на 10.08.2025 в 16:06:40 #8Ебаси гола! Ааааааааа, ЛЕВСКИ, ЛЕВСКИ, ЛЕВСКИ
donaldtrump
на 10.08.2025 в 11:35:03 #7#7 Аз знам клишетата в България: корав отбор, непревземаеми крепости етц. Затова и отбори с игра и тактика от преди 50 години са смятани при нас за стойностни, добри и корави. По света обаче не го знаят и ги разчекват. И още веднъж: ако някой има страх пред отбор като Спартак, как иска да побеждава в Европа отбори като Брага+? Трябват топки в Европа и то големи. Ако топките ни в бг са малки, то в Европа са нано
donaldtrump
на 10.08.2025 в 10:15:37 #6Аз не подценявам противника. Ако имаме страх пред Спартак, тогава накъде сме тръгнали? Те са практически във фалит, без подготовка и сбрани отвсякъде и набързо. Ако тях не можем да победим, и то с разлика, значи сме много далеч. Само Левски!
123456789t
на 10.08.2025 в 10:07:25 #5#1 Левски европейски
факт
Mr.Jack
на 10.08.2025 в 09:56:22 #4Точно тези мачове са най-трудните и важните за нещо повече от добро класиране, трябва максимална концентрация и да ги пречупим бързо. Само ЛЕВСКИ!
194820
на 10.08.2025 в 09:53:13 #3Насо сирака- гъзо : ВЪН
power
на 10.08.2025 в 09:43:25 #2Никога не подценявай противника ! Никога !