От Министерството на младежта и спорта разпространиха официално информацията за възлагане на концесия за строителство на стадион "Георги Аспарухов" в София.
Ето какво пише в съобщението:
"В изпълнение на одобрения на заседанието на Министерския съвет, проведено на 17 февруари 2021 г., Актуализиран план за действие за държавните концесии за периода 2021-2027 година, министърът на младежта и спорта ще предприеме действия за възлагане на концесия за строителство на "Спортен комплекс за професионален и масов спорт "Георги Аспарухов", град София, община Столична, област София.
Изпълнението на проекта за концесия ще допринесе за постигане на Специфична цел 1.4. от Националната стратегия за развитие на концесиите (2018-2027 г.) - "Осигуряване на достъпност и качество на услугите, свързани със системни занимания с физически упражнения и спорт от всички възрасти", без да се изразходват средства от държавния бюджет.
Незадоволителното състояние на спортната база към този момент е последица от множеството промени в нормативните актове, извършвани след 1990 г., а липсата на яснота и сигурност демотивира ползвателите на съоръженията да влагат значителни финансови средства за поддържане и реновиране на базата.
С предоставянето на концесия за строителство на "Спортен комплекс за професионален и масов спорт "Георги Аспарухов", ще се постигне цялостна модернизация на комплекса и икономическа ефективност при управлението му, като както строителния, така и оперативния риск ще се поемат от концесионера.
Очакваният резултат е да се довърши трибуната на Сектор "А", вкл. като се изгради козирка, да се построят три нови трибуни с козирки, всички трибуни да се оборудват, да се ремонтира и разшири съществуващият паркинг и да се изгради нов паркинг. Дългосрочният резултат от възлагането на концесията е спортният комплекс да се поддържа в експлоатационна годност с качество, отговарящо на най-новите национални и международни стандарти, което ще създаде предпоставки и за високо качество на предоставяните услуги.
Конкретният срок на концесията и годишното концесионно възнаграждение, което концесионерът ще дължи на концедента, ще бъдат определени след изработване на обосновката на концесията, с която ще се мотивира откриването на процедурата за определяне на концесионер.
Определянето на концесионер ще се извърши при спазване на принципите, определени в Закона за концесиите, включително тези за публичност и прозрачност."
USD
CHF
GBP
Tong
на 18.02.2021 в 08:32:55 #24За такива моменти си имам подходяща музика: https://www.youtube.com/watch?v=QIH0bS0B7zs
haiasko
на 18.02.2021 в 08:30:55 #23Принципно нямам нищо против държавата да помогне за модернизиране на дължавните стадиони на всички отбори. Ясно е, че без помощ от държавата няма как да стане. Но в случая нещо не ми е ясно
Герена частен стадион ли е? Ако е такъв, защо държавата ще дава пари за него? Ако е държавен стадион, защо фк-то му смени името и получава пари за новото име
Защо тези пари не ги прибира държавата
Tong
на 18.02.2021 в 08:28:42 #22Сабя, така ми е писнало от схеми, че ми се драйфа. Как пък не се намери един да се опита работа да върши, за да стане нещо хубаво, а все схеми и схеми... Бахти държавата и хората.
На моменти ставам малко мизантроп, колкото и да не ми се иска. Изобщо не само заради футбола - виждам го в много други сфери...
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 08:26:41 #21bernal такъв човек в реалния живот ще имаш ли за познат/приятел
защото аз никога,освен ако не съм го разкрил веднага
тук има много А’социални
и селия свят е тръгнал на там
Tong
на 18.02.2021 в 08:24:55 #20* (дори не е и SciFi)
h0ndapr3ludeturbo
на 18.02.2021 в 08:23:53 #19Нещо като Литекс-София
Tong
на 18.02.2021 в 08:19:02 #18С Фанти имаме доста сходно виждане за ситуацията. И според мен тази концесия не е нужна на Левски, които - така или иначе - си ползват стадиона. Сега обаче - АКО СПЕЧЕЛЯТ КОНЦЕСИЯТА - ще трябва да плащат концесионна такса и да изпълняват инвестиционна програма, а, ако правилно чета между редовете, ще трябва да осигурят и някакъв вид публичен достъп до спортните съоръжения (никак не е ясна формулировката)... Така че тук се изредихте да недоволствате, но май това решение е доста по-обременяващо за ПФК Левски от досегашното положение...
Лично за мен - като фен - би било супер да се случи и да видя нов стадион, но е в сферата на фентъзито (дори е и SciFi) Левски - в сегашното си финансово положение - да довърши А сектор, пък камо ли да построи нов. Ще кажете - ще им пратят спонсори. А аз ще поклатя глава - не става дума за милион-два...
h0ndapr3ludeturbo
на 18.02.2021 в 08:18:21 #17Литекс-София, ако не му изнася, имат си Ловеч, там си играйте!
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 08:17:59 #16И защо им го дават на концесия
нали си е техен
мръсна безграбначна гнус
german
на 18.02.2021 в 08:16:49 #155. Тонг е прав, открива се процедура по определяне на концесия и концесионер
"...Конкретният срок на концесията и годишното концесионно възнаграждение, което концесионерът ще дължи на концедента, ще бъдат определени след изработване на обосновката на концесията, с която ще се мотивира откриването на процедурата за определяне на концесионер..."
преди изборите, доброто правителство се грижи бащински за своите дечица
bernal
на 18.02.2021 в 08:14:35 #14Рулеткин така е когато не ти изнася не коментираш ако бяха дали стадиона на ЦСКА по този начин щеше да оревеш света.Но че престъпно го дават на вас няма проблем сега ще видим и как ще ви изчистят дълговете за да може да го вземете.KURVI сте на боко и шиши и на всички власти за 2 седмици оправиха документите а други клубове ги въртят с години
h0ndapr3ludeturbo
на 18.02.2021 в 08:13:03 #13ФК Левски няма пари за семки, а искат нов стадион
vladang
на 18.02.2021 в 08:12:47 #12И аз съм против.Добре си бяхме така,нищо не плащахме,всичко ни подаряваха.Сега трябва като припек София да хвърляме милиони.
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 08:11:58 #11Така е рулзи
с този си отговор за мен си
определено вече няма да ти пиша никога
преместиси го в другия
ChernotoVlechugo
на 18.02.2021 в 08:10:26 #10Като вечно усмихнатият кмет в последният момент с незаконен акт и така 20 години докато не се появи Тиквата и Шиши в последният момент да предложат 35 годишна концесия. Паразитите да лапат на дебелият и тиквата, в това са най-добре.
TylerDurden
на 18.02.2021 в 08:06:07 #9Крадлев в момента обикаля цяла България и раздава държавни пари на спортни дружества само ако моментално свикат събрание и назначат посочен човек на Тиквата за управител... а на Левски ще викат, че щели били да им дадат да си ползват собствения стадион само ако построят нов. Тия скоро ще почнат да гният в затвора
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 08:02:28 #8Рулетка,ще ти задам един банален въпрос
защо чак сега
А за Армията се плаща(и част от задълженията)30г.
:
:
: ама за теб всичко е точно
и нищо не е направено
:
: е затова българската нация ще изчезне
щом е за мен,закони няма
а другите ги следим под лупа
:
Tong
на 18.02.2021 в 08:00:13 #7гинчо1, след режисираното преместването на Литекс на Армията и вкарването с всякакви средства на отбора в А група всякакви подобни изказвания са лишени от каквато и да е било тежест. Не говорим за историята ви през т.нар. социализъм, която правите всичко възможно да я припишете на Левски. Последните отбори, които могат да се оплакват от подпиране на други са ЦСКА и Левски, а помежду си да си правят съревнование е смешно - като хърбел и щърбел.
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 07:57:22 #6Рулетка,и ти вярваш на това
значи вярваш и в Болния
но интереса клати феса
ясно е че през твоите очила щом е за теб(вас),всичко е било точно и ще бъде винаги така
peshata
на 18.02.2021 в 07:57:13 #5Тиквата, бащица на тирето който им купи емблема с крадени пари от народа и неговия подчинен Крадлев искат пак да закопаят Вековен Левски
:. Мръсните гниди скоро ще бъдат изритани от народа и ще бъдат съдени и ще лежат многоооо дълго там... Боклуци, щели били да ни давали нашия стадион ако сме били построили нов... ЗАТВОР!