Изпълнителният директор на Левски Павел Колев говори пред медиите след проведеното днес събрание на Управителния съвет на клуба. На "Герена" освен него бяха Наско Сираков, Тити Папазов и Степан Хиндлиян.
"Първа точка беше разглеждане на възможността за свикване на Общо събрание. На 6 юли ще свикаме такова, ще има и втора дата - 22 юли. Преди това не можем да го свикаме по закон. Левски има над 1000 акционери.
Обсъдихме и финансовото състояние на клуба, какви приходи очакваме, трябва да увеличим малко приходната част в тази тежка ситуация. Обезсилване на акциите е доста сложна процедура, крие рискове и иска съгласието на мажоритарния акционер. Не мога да кажа колко пари ще са нужни на Левски, може би до края на юли към 3 милиона.
Няма промяна относно акциите. Дарението от Делян Пеевски? УС има позиция, че ние носим отговорност към акционерите на клуба и привържениците на Левски да направим така, че клубът да оцелее. Затова няма какво да правим, освен да приемем дарието и да го изхарчим прозрачно. Трябва да предадем Левски в добро състояние на следващото управление. Левски не се е молил за това дарение, не сме поставяли условия кой да дарява и кой не. Има дарители, привърженици и на ЦСКА. Всеки дарява по своите възможности, разбира се. На нас условия никой не ни е поставял, ние нямаме задължение освен да похарчим парите прозрачно", каза Колев.
USD
CHF
GBP
german
на 20.05.2020 в 16:08:24 #80160. а, емблема
по случайност и аз съм на 50 "ханки банистър"
, любимото на чърчил
пийвам и го проклинам да гори в пъклото
:
ChernotoVlechugo
на 20.05.2020 в 16:08:11 #79Определено ако си бяха фалирали преди 2 години всичко щеше да е забравено. Но сега
Всеки ден е супер, Божков ТВ и Подуенското минаре правят деня ни весел
strange-sheriff
на 20.05.2020 в 16:06:28 #78На Ганьо систематически трябва да му се разяснява, че за фалит може да става дума единствено при необслужвани задължения. Размерът в този случай не е от значение. И то, само при положение, че постъпи иск за откриване на такава процедура. В обичайната практика,в 99.9999 % от случаите това става по инициатива на кредитор. Нито в ситуацията на "Левски", нито на ЦСКА пет години по-рано някой кредитор е поискал образуване на производство по несъстоятелност. Напълно логично, с оглед на факта, че футболните дружества практически не притежават активи, с които да удовлетворят кредиторите си, сред които приоритет имат държавните вземания. При такава реалност и с оглед на напълно преодолимите задължения "Левски" може да фалира също, както и ЦСКА през 2016-та само и единствено по личен мотив и намерение на мажоритарния си собственик. Нямам представа, какви идеи се въртят в главата на Васил Божков. На негово място аз бих отговорил на начина, по който се отнесоха към него (имам предвид левскарската общност) по абсолютно същия начин - с пасивност и безразличие. И напълно в законното право и нормалната инвеститорска логика бих предложил на всеки, който проявява интерес към притежанието на акциите да отправи съответна оферта, Никой нормален човек не би го упрекнал. Нито има опасност човек, получил дружество в състояние на тежка задлъжнялост, намалена в пппериода на негово управление до поносими размери да бъде обявен за ликвидатор на клуба.
cska_bg_army
на 20.05.2020 в 16:06:18 #77Тази комдия,този резил е в милиони пъти по-добре от фалита. Не мога да повярвам,колко са наведени и тъпи говедата. Тоя кривогледия стои изпънат пред ДП,а по медиите се изказва,все едно той решил
УмеренЦСКА
на 20.05.2020 в 16:04:50 #76"...моделът "бащица", е неунищожим в България..." Така е, като има "бащица", всички са недоволни, че не дава толкова, колкото се иска от него. А като го няма или се измете от "бащинството" всички негови "отрочета" заплакват и търсят някой друг...
steiner
на 20.05.2020 в 16:04:43 #75Какво, като Пеевски е от ДПС?Говедата припознаха чорбето Тити за най-големия си спасител,че едно дьонме ли няма да припознаят за собственик?
ChernotoVlechugo
на 20.05.2020 в 16:03:47 #74Циклопа нищо не рискува, АДто на Подуяне трябваше да е влезнало в процедура по несъстоятелност още преди 1 година. Нарушен чл. 252 от ТЗ. След като пъдаря ти е дал зелена светлина, може да си развяваш коня както искаш, но нещо изнервен се вижда. Черепило е приготвил нещо за предателите, включително и Циклопа
ChernotoVlechugo
на 20.05.2020 в 16:01:50 #73Обаче има някаква символика, цветовете на ДПС са синьо и бяло и тези на подуенци също
. Евалата Череп
УмеренЦСКА
на 20.05.2020 в 16:00:12 #72...Вече изказах някаква похвала за поведението на "зицпредседателя" Колев, който представя нещата в ръководения от него клуб реалистично, просто защото сам той е на пангара и рискува твърде много чисто лично...
german
на 20.05.2020 в 15:57:50 #71...в следващите 50 г, той няма алтернатива
german
на 20.05.2020 в 15:56:08 #70моделът "бащица", е неунищожим в България
УмеренЦСКА
на 20.05.2020 в 15:53:15 #69В Гонг са цитирали П. Колев: "Смяната на собственост става със сделка, с джиросване. Ние в момента не знаем дали мажоритарният акционер ще се появи на общото събрание, затова има и втора дата."
german
на 20.05.2020 в 15:50:23 #68"...да те спасява пеевски е това което на английски значи - да добавиш унижение към болката..." Илиан Василев
german
на 20.05.2020 в 15:45:39 #67няк'си, незабелязана остана голЕмата новина на деня
че министърът на спорта бил разрешил нещо си
Legolas
на 20.05.2020 в 15:42:51 #66Така си е
дето два, там и три...
Legolas
на 20.05.2020 в 15:39:56 #65ДПС ще излезнат най-големите меценати във футбола. Защо "ще излезнат"
те са си такива - издържат цели два елитни отбора
Legolas
на 20.05.2020 в 15:37:21 #64Беше казано, че от 13 май текат някакви 30 дена за обявяване на фалит. Ти ако слушаш оранжевите "специалисти" в Левски вече трябва да е влязъл синдик, който да описва всичко що става за продан
УмеренЦСКА
на 20.05.2020 в 15:29:40 #63...Само напомням, че П. Колев преди време публично заяви, че ако той, като ИД, не обяви навреме фирмата в несъстоятелност, попада лично под ударите на закона. Разните там Папазовци, Сираковци, Хиндлияни, "сини легенди" могат да се упражняват в красноречие колкото си искат, но Колев е "отговорен другар" за разлика от тях... ...Дарението на Пеевски донякъде закърпи положението на ФИРМАТА, поне до края на месеца. Ще се намерят ли още "дарители", които да закърпят положението за другия месец? Вече стана ясно, че без дарители- милионери няма как да се кърпи още...
german
на 20.05.2020 в 15:29:30 #62рулз, замириса на пари,
как какво правел
partenkov
на 20.05.2020 в 15:25:33 #61Понеже не следя редовно тази сага, може ли някой от форумите академици да обясни. Беше казано, че от 13 май текат някакви 30 дена за обявяване на фалит. Те започнаха ли да текат или се отложиха, щом през юли ще има общо събрание.