Една от големите трансферните цели на българския гранд Левски - Радослав Цонев игра за Лече в контролата с досегашния му тим Монополи. Интересният двубой завърши при резултат 2:2.

Ради Цонев игра именно за Монополи в края на миналия сезон.. Той се появи като резерва в контролата, играна на стадион "Виа дел Маре", За негово съжаление Лече изпусна победата в последната секунда.

Минута по-рано домакините поведоха с 2:1 след гол на Листовски, но резервата на гостите Фела оформи крайното 2:2 в 92-ата минута. Преди това също Фела беше възстановил равенството след дузпа в 64-ата минута. Кода изведе напред Лече още в 4-ата минута на двубоя.

Цонев, който игра последните десет минути на мача, изрази своето задоволство от завръщането си в Лече:

"Какво страхотно усещане да играя отново на този стадион", написа 25-годишният футболист в социалните мрежи.

Бившият младежки национал има 53 мача и 6 гола за Лече, но така и не успя да дебютира в Серия "А".

Както е известно, тимът изпадна в Серия "B", а договорът на Радослав е до лятото на 2021 година.

Ако, новият треньор на Лече Еуженио Корини не иска българина в състава си, от Левски се надяват да си го върнат. Братът на Ради - Борислав Цонев вече е част от софийския гранд и много иска двамата да се съберат отново в един отбор.

Жечев: Сираков ще се справи в Левски, Михайлов и Тодоров да са лидерите на терена и извън него

"Футболистите, които в момента са в Левски, трябва да разберат, че това им е шансът"