Отборът на Левски посреща АЗ Алкмаар в първи мач от плейофния кръг в Лига на конференциите. Двубоят ще се играе на стадион "Васил Левски" от 21:00 часа, а главен съдия ще бъде Тамаш Богнар от Унгария.
"Сините" ще търсят предимство преди реванша в Нидерландия, който е насрочен за 28 август, като победителят от двубоя ще си осигури място в основната фаза на третия по сила европейски клубен турнир.
В предишния етап и двата отбора не допуснаха гол във вратите си. Левски елиминира Сабах с общ резултат 3:0. А АЗ Алкмаар от своя страна се справи с Вадуц с общ резултат 4:0.
Левски се намира в отлична форма в първенството ни, където дели първото място с Лудогорец. "Сините" имат четири победи и едно равенство, което дойде в последния кръг срещу Ботев Враца.
Нидерландският тим стартира шампионата с лесна победа с 4:1 над Грьонинген, но в последния кръг завърши при резултат 2:2 срещу Волендам, където се видяха и доста грешки в дефанзивен план.
Любопитното е, че и двата отбора имат проблеми с контузени и наказани футболисти. На официалната пресконференция преди мача Хулио Веласкес разкри, че извън състава ще бъдат Мустафа Сангаре и Георги Костадинов, които не успяха да се възстановят за сблъсъка в София.
За АЗ Алкмаар аут е атакуващият халф Свен Мийнанс, а с червен картон от мача с Вадуц е крилото Ро-Зангело Даал.
USD
CHF
GBP
pala4a
на 22.08.2025 в 05:41:10 #40Подуенци се срещнаха най после с отбор на футболна страна и се видяха колко пари струват!
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 21.08.2025 в 20:12:04 #39Така в това е логиката на КНК. Махнаха го,щото драстично се отличаваше,практически почваш от 1/16 финал. А безспорния критерии не можем да го отминем -кой участва срещу носителя на. КЕШ? Този на Купа УЕФА или на КНК???? Какво да говорим повече
Явно от УЕФА са решили противник на КЕШ да е победителя от по-ниско разредния турнир...
нЕма начин,така е...
Не просто КНК е срещу КЕШ,но много често носителя на Суперкупата е бил именно носителя на КНК (може да се направи лесна справка с три кликвания).
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 21.08.2025 в 20:06:43 #38user avatar 83916 Следвай Rafael.Nadal на 21.08.2025 в 21:58:38#38 svetoslav-hristov-qAZNXxZB Говорим за важност на турнирите ! Европа винаги си е имала 3 турнира ....шампионската лига , купа УЕФА и КНК ! По-важност в този ред ! Интертото беше някакв предсезонен турнир , като наградата беше , че ако го спечелиш те пускаха в КНК или УЕФА ( не помня в кой точно турнир ) *** Ами точно за важност говорим. И това е КНК!!!!! Там играят носителите на ТРОФЕИ. Това се води по-висок успех от трето или четвърто място в шампионата! Откъде го измисли пък,че Купа на УЕФА е по-престижния,къде го прочете това?
Това че КНК бе закрит,имаше други основания,а не че е непрестижен. Целта беше повече мачове, турнири с повече тимове,в каквото се превърнаха ШЛ(след КЕШ) и УЕФА.
А това че от Интертото си забравил къде се влизаше,също е немаловажно.Ами влизаше се в Купа УЕФА. С тоя Уайлд. Кард. В КНК няма как да влезеш, тъй като там участват единствено носител на трофея (по изключение финалиста) и това в логиката на турнира/какво място би имал там някой извън тоя турнир
?../
mcjoff
на 21.08.2025 в 20:05:51 #37АЗ=Истанбул Башакшехир.
Rafael.Nadal
на 21.08.2025 в 20:02:10 #36Жалко ! Тази година имаме добро отборче ! Ако не беше малшанса в жребия имахме добри шансове ! Брага и Аз са непреодолими ! А има двойки като Дрита ( Косово) - Диферданх( Люксембург) или Брейдаблик ( Исландия) - Виртус ( Сан Марино ) или Шелбърн ( Ейре) - Линфийлд ( Северна Ирландия ) ! Може би шанс нймаме само срещу Брага, Аз , турски или гръцки грандове ! Другото си беше преодолимо , но точно и в двата турнира ни се паднаха епреодолимите варианти !
mcjoff
на 21.08.2025 в 20:01:04 #35Лесна имаше късмет с дузпите с евреите и после при жребия с азерите. С португалци и нидерландци трудно ще се пребори, дори и с Мазир Сула!
Esox
на 21.08.2025 в 19:52:13 #34Ех, ако съдията беше дал 15 минути продължение щяхме да докараме до 3:2, ама само 3 минутес...
Esox
на 21.08.2025 в 19:49:25 #33Егати, тъкмо се вижда че ги обръщаме и няма време...
Esox
на 21.08.2025 в 19:48:11 #32Атакааааааа
steiner
на 21.08.2025 в 19:46:05 #31Говеда,достойно се представихте.Просто Холандия не е Азербайджан.Нито в икономическо,нито във футболно отношение.АЗ е гранд за нашите стандарти.Трябва да сте доволни от "европохода".
Esox
на 21.08.2025 в 19:46:02 #30Атака, Атака, сините в атака!!!
rising.red
на 21.08.2025 в 19:35:09 #29Аре ве, говедата да не ни спестяват нещо? Бооооой, йебаааааааааан, сееееееееч!
Ataspor
на 21.08.2025 в 19:33:01 #28Фенерчетата запалиха ли братчедите или ги пазят за 0-3
sssauron
на 21.08.2025 в 19:23:13 #27Жалко за Левски, ама класата си е класа...
Esox
на 21.08.2025 в 19:21:58 #26ееееее, обръщаййй
Esox
на 21.08.2025 в 19:19:07 #25Айде сините, АТАКАААА
SeaWolf
на 21.08.2025 в 19:03:07 #24Аве какви са тия свински коментари за играта на Левски в мач, който касае само привържениците на говедарос. Аз съвсем не ги долюбвам ама ми идва в повече омразата и хейта, все пак играе български отбор. А пък и дотук показаното от играта им, стоят доста добре на терена. Успех говеда, заслужава тая публика да ги вдигнете поне веднъж!
Rafael.Nadal
на 21.08.2025 в 18:58:38 #23svetoslav-hristov-qAZNXxZB Говорим за важност на турнирите ! Европа винаги си е имала 3 турнира ....шампионската лига , купа УЕФА и КНК ! По-важност в този ред ! Интертото беше някакв предсезонен турнир , като наградата беше , че ако го спечелиш те пускаха в КНК или УЕФА ( не помня в кой точно турнир ) ! Интертото реално приклиучваше септември месец ...мисля , че имаше 3-ма победители ,които получаваха виза за споменатите турнири ! От БГ по принцип никой не искаше да участва и няколко пъти се пращаше Спартак Варна , които бяха 7-8-9-10 място !
Esox
на 21.08.2025 в 18:53:34 #22Само ЛЕВСКИ! ХВ да пуска Сула и Рупи. Давай, лавина!!!! МАЧКАЙ!!!
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 21.08.2025 в 18:53:17 #21user avatar 30174 Следвай нешо на 21.08.2025 в 21:46:46#34 ЛК все едно е КНК.А ЛЕ купата на УЕФА.Нищо общо нямат с Интертото. *** Абсолютна никаква връзка няма и отношение няма. КНК си бе много специфичен турнир. По-титулуван от УЕФА през цялото време на съществуването си. Победителя играеше за суперкупата на Европа,не този от Купата на УЕФА(макар и там да участват силни отбори, обикновено медалисти в първенствата си).