Франция и Белгия ще трябва да определят първия финалист на Световното първенство по футбол тази вечер. Двата тима се изправят един срещу друг на стадиона в Санкт Петербург, като сблъсъкът стартира в 21:00 часа.
Източник: FIFA.com
За трети път след 1998-а и 2006-а Франция ще се опита да стигне до последния мач, докато Белгия ще се бори за исторически първи финал, след като загуби полуфинала през 1986-а.
Срещат се два тима, които разполагат със страхотни изпълнители в атака (Гризман, Мбапе, Жиру, Азар, Де Бройне, Лукаку), което само по себе си е предпоставка за много качествен и непредвидим двубой.
Според проучване на обсерваторията CIE5, цитирано от "Паризиен", французите на световното струват общо 1,431 милиарда евро, докато играчите на Белгия са 926,5 милиона. Дори само титулярите на "петлите" (928,2 млн. евро) са по-скъпи от целия отбор на Роберто Мартинес. №1 по цена към момента е Мбапе - 188,7 млн. евро, а Де Бройне и Лукаку са диамантите 8 короната на Белгия - малко над 165 милиона.
Възходът на "петлите"
След плахо представяне в груповата фаза, "петлите" настъпиха газта в елиминациите, за да отстранят два поредни южноамерикански противника. На осминафиналите "сините" показаха офанзивната си мощ на скорост срещу разредената защита на Аржентина и разбиха "гаучосите", въпреки нелепо допуснатите 3 гола в своята врата. В следващия кръг селекцията на Дешан спечели комфортно с 2:0 над Уругвай, възползвайки се от отсъствието на водещия реализатор на урусите Единсон Кавани. В този мач французите, без да блестят, използваха максимално своите шансове за гол и в същото време напълно неутрализираха нападението на противника. Преди да пристигне в Русия, селекционерът бе критикуван, че отборът не играе добре, но поне засега резултатите говорят в негова полза. По италиански образец, световният шампион от 1998-а издига в култ трите точки за сметка на красотата, но и Еме Жаке също не бе особено обичан, преди да изведе "петлите" до върха на домашния Мондиал.
Франция няма загуба в последните си 9 мача, печелейки 7 от тях. Отборът на Дидие Дешан допусна само едно поражение 8 последните си 17 двубоя, като не успя да се разпише само в два от тях (единият бе с Дания на Мондиала, след като сините вече се бяха класирали напред). Дешан се лиши от услугите на Бензема, Марсиал и Коман, но в замяна получи отбор, който е готов да тръгне на война заедно с него (по думите на десния бек Бенжамен Павар).
Източник: GettyImages
Непобедимите белгийци
Белгия е единственият отбор на Световното първенство, който записа само победи досега. На четвъртфиналите селекцията на Роберто Мартинес изхвърли големия фаворит Бразилия, потвърждавайки своите амбиции за нещо голямо. "Червените дяволи" са и най-резултатни, след като вкараха цели 14 попадения в петте си мача. Белгийците показаха, че владеят контрите до съвършенство и наказаха последователно увлеклите се в атака Япония и Бразилия.
Момчетата на "тактическия професор" Роберто Мартинес са в серия от 24 мача без поражение. Последно паднаха на 1 септември 2016 в контрола от Испания (0:2), а това се оказа и единствената им загуба при този селекционер. Доказателство за огромната им офанзивна мош, е, че в този период не се разписаха само веднъж.
Източник: GettyImages
"Полуфиналист на Мондиала? Това звучи добре. Тук сме, защото играчите го заслужават. Талантът и индивидуалната класа са важни, но в тези турнири над всичко е думата "отбор". За нас това е пътуване в непозната територия - никога не сме били в подобно положение. Затова се нуждаем повече от всякога от нашия отборен дух срещу Франция", каза селекционерът на Белгия.
USD
CHF
GBP
barbaronul
на 10.07.2018 в 20:19:11 #30Халил, ами че то, англетата и та са мангалчета! Значи сме за Хърватия!
XAN_lil
на 10.07.2018 в 20:00:08 #29По всичко личи, че Англия ще е новия шампион
Там няма да мине номерата на циганорията
XAN_lil
на 10.07.2018 в 19:57:08 #28по тъмните циганета, излязоха по-циганета и са на финал
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:55:28 #27От двете, преебавани от нас национални "гарнитури", ми се искаше Белгия да победи.
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:51:22 #26М'бапе. Мангал с номера на Пеле ...
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:47:50 #25Как ще се приеме системата ВАР у нас: https://m.vbox7.com/play:319e3fc3b8
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:41:55 #24Панчо! Май не четеш читаво днес ...
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:41:11 #23Жак Чобейн, има свирка, затова няма ВАР ...
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:37:12 #22Панко! Това твоето е възрастово-сексуална дискриминация! Макрон шиба по-дърта от бабата на туй момче сигурно, а е десет години по-млад от мен ...
anti-Lefski
на 10.07.2018 в 19:34:17 #21_SMITH_
на 10.07.2018 в 19:27:08 #20EMбапе.....дeeba bаща мама проста куха
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:22:07 #19anti-Lefski на 10.07.2018 в 22:17:02 #48 Тоя сега Ембапе ли е или просто Мбапе ========== Когато стигнеш до този въпрос, спри звука на телевизора и си пусни Моцарт, докато гледаш мача! Същото може да изпробваш и в клиповете на Сузанита.
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:19:08 #18Де Бройнеее! Да го туря на баба ти!
:
:
El Marcone
на 10.07.2018 в 19:17:07 #17Футболът се завръща вкъщи! Купата си идва у дома! ================= Мисля, че не е невъзможно.Англичаните за пръв път не са онези наивници.Срещу Белгия би им било по-лесно
anti-Lefski
на 10.07.2018 в 19:17:02 #16Тоя сега Ембапе ли е или просто Мбапе
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:13:13 #15"Вълнува се и Мик Джагър в публиката ..." ========== Тепсия, що не каза, че си в Ленинград?
XAN_lil
на 10.07.2018 в 19:12:06 #14Панайоте
Добре, че не е темата за ЦСКА, нямаше да ни оставят, троловете
Ай на всички
barbaronul
на 10.07.2018 в 19:11:34 #13Умтити е единствената чернилка от двата отбора, която не е родена в Европа. И точно той вкара ...
XAN_lil
на 10.07.2018 в 19:05:52 #12Пичове, мача си е супер, само да падне един гол и ще видите, какво могат тия страхотни футболери
И
Zolyo
на 10.07.2018 в 18:53:37 #11Много силни отбори. Гледат да не рискуват. Много тактика, малко атракция. Дано скоро падне гол, че да се отвори мача. Продължения и дузпи изглеждат засега логичен изход.