Отборите на Швеция и Англия се изправят един срещу друг в трети четвъртфинал от програмата на Мондиал 2018.
Това ще е 25-ият сблъсък между тези два отбора до момента. Статистиката показва, че никой от тях няма особено предимство. Англичаните имат 8 победи, а шведите - 7. Най-много са равенствата помежду им - 9. Тези съперници имат и два двубоя помежду си на световни първенства, като и двата завършват наравно (1:1 през 2002 г. и 2:2 през 2006 г.).
Англия има една световна титла във витрината си от далечната 1966 година, но отборът не може да се похвали с големи успехи след това, като единствено през 1990 година успя да стигне до 1/2-финала.
Швеция няма титла, но пък може да се похвали с 1 второ, 2 трети и 1 четвърто място на световни финали. За последно обаче "Тре кронур" са прескачали фазата 1/4-финал на световното първенство в САЩ през 1994 година.
Селекционерът Яне Андерсон има някои дребни кадрови проблеми преди мача. С леки травми са Албин Екдал и Джими Дурмаз и участието им в мача ще е под въпрос до последния момент. В състава на Англия проблемите са доста повече и Гарет Саутгейт вероятно ще направи доста размествания в състава си. Ашли Йънг, Деле Али и Кайл Уокър получиха контузии в мача с Колумбия и участието им в мача е малко вероятно. Джейми Варди също е с травма на бедрото.
Главен съдия на срещата в Самара е Бьорн Кайперс от Холандия, с помощници Сандер ван Роекел и Ервин Зейнстра.
USD
CHF
GBP
El Marcone
на 07.07.2018 в 15:57:43 #13Страшно съм доволен от това първенство.На полуфиналите се класират най-добрите 4 отбора.Англичаните биваха наричани ботушари/от капацитети като Миг Джагъра/, но те надиграваха всички по пътя си.За разлика от тях, НЕботушарите Аржентина, Испания, Бразилия гледат първенството по ТВ на Канарските острови, Акапулко, Малдивите и псуват ВАР
boris
на 07.07.2018 в 15:50:46 #12Англия - четвъртите в Света!
El Marcone
на 07.07.2018 в 15:18:48 #11Страхотна четворка/ако и Хърватия бие/ се заформя за 1/2 финала
Всеки може да бие всеки
Bulgaria199999
на 07.07.2018 в 15:17:27 #10нека шведите да паднат с много, винаги като ни срещнат ни бият с голям резултат....
El Marcone
на 07.07.2018 в 15:14:56 #9XAN_lil
на 07.07.2018 в 15:02:04 #8Мисля, че ВАР за да заработи както трябва, главния рефер трябва да няма крайното решение от разглеждането на спорната ситуация
Вместо един рефер пред мониторите, трябва да са трима и да решат спора с мнозинство. Така ако един от реферите е съмнителен, другите двама ще стопират това
Но практиката показва, каквото и да се направи за чист футбол, все му намират цаката за да стане, както е нагласено
El Marcone
на 07.07.2018 в 14:47:43 #7XAN_lil, ВАР е недолюбван само от фенове на отбори, разчитащи на съдиите
El Marcone
на 07.07.2018 в 14:46:09 #6Както не веднъж съм казвал, Стърлинг е страшно бърз и също толкова тъп
XAN_lil
на 07.07.2018 в 14:44:00 #5Тоя вар е пълна подигравка
Реферите са задължени при спорни засади да не се дават, но шведите бяха порязани със несъществуваща засада
Лакътя при гола е фал, ако е за правилния отбор
Но и шведите са ми по противни от британците та
El Marcone
на 07.07.2018 в 14:31:49 #4Англичаните направо шашкат противниците с тези скупчвания на едно място при центриране от ъглов
El Marcone
на 07.07.2018 в 14:30:15 #3El Marcone
на 07.07.2018 в 14:13:03 #2Днес ще видим дали англичаните са израснали или пак 1/4 финал
boris
на 07.07.2018 в 14:09:03 #1Бразилците, вчера, паднаха по същата причина поради която отпадна и Полша - оставиха Домуза да им реди състава и не пратиха повиквателна на Каранга.