България не можа да победи Гибралтар. Мачът на стадион "Виктория" завърши при резултат 1:1. Така нашите нямат победа като гости от вече далечната 2018-а.

Първите 20 минути на второто полувреме на двубоя от Лигата с Гибралтар са може би най-слабите за нашия тим от десетилетия насам. В тях скромният футболно отбор на домакините стигна до изравнителен гол, а пропусна и 100-процентово положение за попадение.

Понякога повечето думи са излишни. Данните на водеща платформа за футболна статистика казват всичко за вчерашния мач:

Голови положения - 10 на 11.

Корнери - 6 на 8

Спасявания на вратаря 4 на 4.

Въпреки голямото предимство на родните национали при процента на владеенето на топката и повечето атаки пред противниковата врата, основни компоненти са красноречиви - почти равностоен двубой.

Имаме две точки от трите срещи на старта на Лигата - със Северна Македония, Грузия и Гибралтар, а първото място в това каре вече изглежда като мираж за нас, защото грузинците са с 9 пункта далеч пред "трикольорите" ни.

Едва ли ще сгрешим ако използваме епитет, че националният ни тим по футбол се намира в най-ниската си точка от поне 70-ина години насам.