България гостува на Северна Ирландия в квалификация от Група "С" за Мондиал 2022 тази вечер. Срещата в Белфаст започва в 21:45 часа.
Страната ни е пътувала 4 пъти за футболен сблъсък до тази дестинация и до момента има само една загуба - с 0:2 в евроквалификацията през 1979 г.
Преди това - през 1973 г. правим 0:0 в Белфаст. Иначе през този век имаме две визити на Северна Ирландия. Едната я спечелихме с 1:0 през 2001 г. след гол на Георги Иванов-Гонзо. През 2008 г. беше последната ни визита в страната, като в контрола бихме отново с 1:0.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СВЕТОВНАТА КВАЛИФИКАЦИЯ!
"Отиваме да се борим, знаем какво ни чака. Наясно сме със съперника и какъв стил практикува", коментира селекционерът ни Ясен Петров.
Той ще може отново да разчита на Кирил Десподов. Звездата на Лудогорец получи контузия, отбелязвайки гола срещу Швейцария, след като се сблъска с бранителя на гостите Нико Елведи.
Заради въпросната травма Десподов не игра срещу Италия, но замина с тима за Белфаст.
Сега Десподов вероятно ще започне като титуляр, като заедно със Спас Делев ще подкрепят Андрей Гълъбинов. Селекционерът Ясен Петров е доволен от представянето на двамата ни нападатели в мача с Италия, макар и да не успяхме да отбележим гол във вратата на Джанлуиджи Донарума.
Още една промяна се очаква да направи Ясен Петров. Ясно е, че десен халфбек ще е Бирсент Карагарен, тъй като другите алтернативи - Страхил Попов и Сисиньо, са с контузии.
Предполага се, че останалите ще бъдат същите, които треньорът ни пусна при поражението от Италия с 0:2.
Селекционерът на Северна Ирландия Йън Бараклъф води тима си вече 10 мача, но в тях не е записал нито една победа.
USD
CHF
GBP
shturetc
на 31.03.2021 в 20:49:14 #154пп Наумов и Андреа Христов трябва да останат в титулярния състав на отбора и в следващите мачове!
shturetc
на 31.03.2021 в 20:46:03 #153Ако нашите успеят да се преборят с норд-дърварите и прибалтийците за 3-то място в групата,ще им го отчета като успех,равен на 4-то място в САЩ
VLAD
на 31.03.2021 в 20:42:10 #152Тия си изпуснаха шанса за победа в тези квалификации.
kaspacho
на 31.03.2021 в 20:41:24 #151Тихо сега да чуем Пелето и Нойзи!
Avatarx
на 31.03.2021 в 20:40:56 #150А македонците биха Германия! Ние обаче сме голяма работа!!!
DelMareNegro
на 31.03.2021 в 20:40:12 #149Ей зарадваха Джанини.. браво на момчетата, няма да сме капо
kravemorcho
на 31.03.2021 в 20:39:57 #148нула на нула, в края на срещата имахме шанс да се сбием, толкоз
kaspacho
на 31.03.2021 в 20:39:54 #147Тоя гол изтрит от топа е разликата. прав е колегата.
VLAD
на 31.03.2021 в 20:38:51 #146Първото точище е налице. Са като се отприщи.
shturetc
на 31.03.2021 в 20:38:20 #145Великодушно дадохме точка на норд-дърварите
Митака Илиев и Ат.Илиев пощадиха нещастниците от Албиона
Хора сме и някак си е полово некоректно да шибaме тим с нЕк'ъв Педи Мак' в състава му.Ако го бяха сменили-утрепвахме ги от бой
Разбира се и от Тoпа ни "изтриха" eдин гол.
kaspacho
на 31.03.2021 в 20:36:36 #144На тея вратаря им скоро ще е в нащо наказателно.
Ragnar2
на 31.03.2021 в 20:36:15 #143поне да си спретнем един дърварски бой, да не сме пътували напразно
Avatarx
на 31.03.2021 в 20:36:15 #142Литекс: Съдията е виновен!
VLAD
на 31.03.2021 в 20:36:06 #141Те ви на. И корнер и удар във вратата и положение. 3в1.
09.09.16
на 31.03.2021 в 20:35:44 #140Да го ева това трябваше да влезе
vfv
на 31.03.2021 в 20:34:18 #139В Македония няма ли корупция на всяко едно ниво.. явно е до футболисти и да се спира с реването по гела, бойко, венци и компания..
VLAD
на 31.03.2021 в 20:33:42 #138Германците са играли 2ка при Цеката.
kaspacho
на 31.03.2021 в 20:33:40 #137кооооооорнеееерррр
Ragnar2
на 31.03.2021 в 20:32:29 #136Македонците поведоха на Германия, ние... знаете
Avatarx
на 31.03.2021 в 20:32:28 #135Даже един изстрел нямаме към вратата. Не трябваше ли топката да влезе вътре по някакъв начин?!