България гостува на Северна Ирландия в квалификация от Група "С" за Мондиал 2022 тази вечер. Срещата в Белфаст започва в 21:45 часа.
Страната ни е пътувала 4 пъти за футболен сблъсък до тази дестинация и до момента има само една загуба - с 0:2 в евроквалификацията през 1979 г.
Преди това - през 1973 г. правим 0:0 в Белфаст. Иначе през този век имаме две визити на Северна Ирландия. Едната я спечелихме с 1:0 през 2001 г. след гол на Георги Иванов-Гонзо. През 2008 г. беше последната ни визита в страната, като в контрола бихме отново с 1:0.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СВЕТОВНАТА КВАЛИФИКАЦИЯ!
"Отиваме да се борим, знаем какво ни чака. Наясно сме със съперника и какъв стил практикува", коментира селекционерът ни Ясен Петров.
Той ще може отново да разчита на Кирил Десподов. Звездата на Лудогорец получи контузия, отбелязвайки гола срещу Швейцария, след като се сблъска с бранителя на гостите Нико Елведи.
Заради въпросната травма Десподов не игра срещу Италия, но замина с тима за Белфаст.
Сега Десподов вероятно ще започне като титуляр, като заедно със Спас Делев ще подкрепят Андрей Гълъбинов. Селекционерът Ясен Петров е доволен от представянето на двамата ни нападатели в мача с Италия, макар и да не успяхме да отбележим гол във вратата на Джанлуиджи Донарума.
Още една промяна се очаква да направи Ясен Петров. Ясно е, че десен халфбек ще е Бирсент Карагарен, тъй като другите алтернативи - Страхил Попов и Сисиньо, са с контузии.
Предполага се, че останалите ще бъдат същите, които треньорът ни пусна при поражението от Италия с 0:2.
Селекционерът на Северна Ирландия Йън Бараклъф води тима си вече 10 мача, но в тях не е записал нито една победа.
USD
CHF
GBP
sailor_varna
на 31.03.2021 в 19:15:40 #74https://prntscr.com/110yjd0
Топа! А ве, всички сме патрЕоти, ама чак толкова ...
бате ВИ
на 31.03.2021 в 19:15:35 #73Ба , верно според топа водим
VladoCSKA
на 31.03.2021 в 19:15:12 #72Топа, опреите си резултата
Lucho0046
на 31.03.2021 в 19:15:08 #71ееее тъкмо се зарадвах,че сме вкарали ... Оправете си грешката!
partenkov
на 31.03.2021 в 19:15:01 #70Всяко центриране е голово положение, а той не сложил Димов. Особено като знаеш, че тези цял мач ще изсипват топки пред вратата
Тъпспоре, какво е това 0:1, да не гледаме различни мачове.
shturetc
на 31.03.2021 в 19:14:19 #69Съдията е пИдираст! И коментаторът-ама той е мексиканец
Авторът на статията е полу-пИдИраст,щото вече е отбелязал един гол за България
El Marcone
на 31.03.2021 в 19:14:05 #68Северна Ирландия - България 0:1
Кога това станало, спиртаци
blue_canary
на 31.03.2021 в 19:13:58 #67Те тия островни скъсяняци ако не бухаме,няма кой друг.Лежерно си ги мандръссме 0:1 и после да се оплакват на царицата им и си пият чая с нея, просълзени
sailor_varna
на 31.03.2021 в 19:11:29 #66"Слабото място на българите е.." ... Дейба малоумния коментатор! Ти сиганин ли си бре? Айде пак: "Лошата серия на българите" ... Мангал!
09.09.16
на 31.03.2021 в 19:11:07 #65Поне на екипи ги бием- нашите са супер яки
тея хома имат много яки неща моят анцуг на Левски още си го нося
chubtireaka
на 31.03.2021 в 19:09:31 #64user avatar 89357 Следвай kravemorcho на 31.03.2021 в 22:07:27 #97 кво ли си викат северноирландските фенуи, "баааа, тия ботушари ако не ги бием"
kravemorcho
на 31.03.2021 в 19:07:27 #63кво ли си викат северноирландските фенуи, "баааа, тия ботушари ако не ги бием"
sailor_varna
на 31.03.2021 в 19:07:19 #62Без Димов защитата издиша ...
Jagliman
на 31.03.2021 в 19:07:07 #61Никва засада.
asentseto_asentseto
на 31.03.2021 в 19:04:04 #60Аааааа, добре!
edin_chovek
на 31.03.2021 в 19:00:05 #59Засега ни скриват топчето .
asentseto_asentseto
на 31.03.2021 в 18:59:09 #58Пиргъз, тази вечер пак ли ще подкрепяш противника на България?
Ето, виж, този път твоите врагове Страхил, Занев, Божиков ги няма
kravemorcho
на 31.03.2021 в 18:56:56 #57а ако направим равен
chubtireaka
на 31.03.2021 в 18:56:00 #56ако паднем от тези дърводелци, вече може да се каже, че сме на дъното и го копаем...
09.09.16
на 31.03.2021 в 18:54:35 #55Клаудия, спинозен мангал, на Здравко Димитров в първенството статистиката му е по- добра от на кирчо тъпото дето стигна от Италия до *** на географията
или ти считаш че кирчо тъпото е по класен защото слага повече гел- нещо непознато за хлебарки като теб до 2020година