Във виетнамската война един американски генерал за минути оставал сам, встрани от битката. По време на последващия процес, той бил обвинен и за тези мигове самота.
Запитан защо е абдикирал за минути, военният отговорил, че в това време си е задавал три основни въпроса, чрез които по-късно е вземал решение.
Въпросите били: "Какво става? Какво не става? Какво мога да се променя?".
В момент, когато Европа пламти от нарастващ социален, а по-късно - икономически, религиозен, енергиен проблем, малцина са държавните лидери, които биха отговорили честно на тези въпроси. Техните позиции са оспорвани, те са осмивани, оплювани, обвинявани и заплашвани.
Но въпросът е дали тези, които ги заплашват днес, ще поемат някаква отговорност в бъдеще за своите настоящи решения. Защото изборът не е между Меркел или Орбан, а между популизма и мъдростта. Защото винаги има утре и в перспективата на това утре вземаме решенията си днес.
Защото човек е призван да защити дома, семейството и приятелите си. Да ги защити като запази и своето, и чуждото достойнство.
В момент, когато всички дружно в хор определят къде е истината и какво е "правилното", е много трудно да покажеш мъжество и да отстояваш решението си в бъдеще. Но нали затова хората избират лидерите си - за да бъдат по-мъдри, неподатливи на общото говорене, честни и предвидливи. Дали решенията днес ще се окажат достатъчно мъдри утре?
Има избори, които човек трябва да направи и да извърви пътя до реализирането им сам. Независимо дали касаят настоящето и бъдещето на една държава, на един град или за едно семейство. Те са трудни, но изключително важни. Ориентир за тях е близостта им до истината.
Истината е първата жертва на всеки конфликт. Тя е стремежът и оправданието. Тя е непроменимият ориентир за нашите избори. Ако я пренебрегнем днес, ще ни удари утре. Ако я предпочетем днес, макар и да е премълчавана от всички други, ще имаме смелост да извървим пътя до нейното утвърждаване.
Избор винаги има. Въпросът е дали със или против съвестта.
dddddd
на 25.09.2015 в 02:46:50 #8psp_11 | 25.09.2015 01:37 Но нали за това хората избират лидерите си - за да бъдат по-мъдри, неподатливи на общото говорене, честни и предвидливи. ------ Така са ги избирали едно време... Сегашните политици са разкрачени между Колониалният владетел от една страна и да се харесат на всички избирателите си от друга.. Дори и Меркел си сменя мнението като ББ през един ден.. И кога хората са избирали лидерите си защото са честни, благородни, бетер социалилисти, да ви имам кухите лейки? Може би бай ви Тошо? Осветлете малко миналото и древността.
psp_11
на 25.09.2015 в 02:38:53 #7dddddd | 25.09.2015 00:53 Как успя да изпростееш толкова много, за толкова кратко време?
psp_11
на 25.09.2015 в 02:37:13 #6Но нали за това хората избират лидерите си - за да бъдат по-мъдри, неподатливи на общото говорене, честни и предвидливи. ------ Така са ги избирали едно време... Сегашните политици са разкрачени между Колониалният владетел от една страна и да се харесат на всички избирателите си от друга.. Дори и Меркел си сменя мнението като ББ през един ден..
Белият Господар
на 25.09.2015 в 01:55:20 #5Весела Веселинова Ако ти се изцедя в устата, това акт на популизмът ли е? А ако преди това го полапаш 15мин. това мъдрост ли е? Защото това ще ти се случи когато ти постравят пистолет на главата, нискочели и подивяли фанатици/мюсли/гранти. Като имаш да казваш нещо, го кажи директно, не се отклонявай, не ходи до Виетнам, не се връщай във времето, не търси американски генерали. Само с 5 реда можеше да опишеш какво виждаш и какво усещаш, че ще се случи в ЕС. Но какво се учудвам, ако няма мъже с топки в БГ, то една жена ли да си извади главата от задника? За това на времето дръпнах и сега гледам как българският Титаник потъва, под звуците на чалга, салфетки и фалшиво чувство за сигурност.
dddddd
на 25.09.2015 в 01:53:18 #4А в Афганистанската война един съветски генерал се чудил: Какво става, защо така? Сигурно трябва да сме мъдри. А в битката при село Дамаск, по времето на Александър Велики, един войник се чудил, какво става? Защо така? Съчинения в 6 клас.
dddddd
на 25.09.2015 в 01:29:53 #3Във виетнамската война един американски генерал за минути оставал сам, в страни от битката. По време на последващия процес, той бил обвинен и за тези мигове самота. Запитан защо е абдикирал за минути, военният отговорил, че в това време си е задавал три основни въпроса, чрез които по-късно е вземал решение. Въпросите били: "Какво става? Какво не става? Какво може да се промени?". И това в коя книжка го чете, в кой филм го гледа? И какво общо има Виетнамската война?
dddddd
на 25.09.2015 в 01:19:38 #224.09.2015, 19:45 (обновена 24.09.2015, 19:56) Весела Веселинова Все си мислех, какво ли е това бръщолевене? Ами ето това е, каквото е надраскала авторката. Бла-бла-бла. Ако някой разбира този бълвоч, нека поясни.
504
на 24.09.2015 в 21:29:41 #1Меркел се изцепи,покани ги всичките!Мъдрост ли е или популизъм?