Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на 15-ия кръг на Първа лига! Срещата на стадион "Васил Левски" е с начален час 15:00, а рефер на двубоя ще бъде Радослав Гидженов.
Очаква се на стадиона да има около 30 000 зрители, като "сините" продадоха всичките си билети предварително, а "червените" могат да купуват пропуски до първия съдийски сигнал и също да запълнят голяма част от секторите си.
Двата тима от дълго време не са влизали в сблъсък с подобна разлика в настроението и най-вече в точките един от друг. Символичните домакини са лидер в класирането с 35 точки, събрани от 11 победи, два равни мача и само една загуба. Гостите от своя страна стартираха много слабо сезона и макар в последно време да влязоха в малко по-правилен коловоз все още са много далеч от лидерските позиции.
Към момента ЦСКА са на шесто място с 19 точки - на 16 от съперника си днес.
Макар и с различно представяне от началото на сезона, формата на двата тима в последните мачове е доста добра, което дава предпоставка за качествен спектакъл. "Сините" са в серия от пет поредни победи в шампионата и още една към тях за Купата на България.
"Червените" от своя страна са в поредица от три победи за първенство и една за купата.
В предишния кръг Левски мина с лекота през Кърджали и победи с 3:0 местния Арда. ЦСКА също вкара три гола в миналия си двубой, но и допусна един при успеха с 3:1 като домакин на "Васил Левски" над Монтана.
По отношение на кадровите проблеми в двата тима за състава на Хулио Веласкес извън игра със сигурност е Карл Фабиен, който лекува контузия. Под въпрос пък е Мазир Сула, който може да попадне в групата. Някои играчи пък се оплакват от мускулна умора и също в последните моменти преди мача ще се реши участието им.
Христо Янев от своя страна може да разчита на всички основни футболисти и няма сериозни кадрови проблеми. Иван Турицов, който пропусна последните срещи на "червените", също вече е на линия и може да бъде използван. Иван Тасев също е възстановен, след като близо месец беше аут и дори игра и вкара гол за дубъла на тима при успеха с 3:0 над Янтра.


USD
CHF
GBP
ogi-simeonov
на 08.11.2025 в 12:59:05 #15Публиката на ЦСКА не е запълнила местата които са и отпуснати.Само Левски.
Тунчо
на 08.11.2025 в 12:57:58 #14krzystof-warzycha на 08.11.2025 в 14:47:05 #20 Нещо много празен стадиона Една седмица пропаганда явно не стига Особено оранжевата част,сигурно нема и 7-8 хиляди припока,явно каруците не са потеглили успешно от села и паланки ============================================================== Пич,ти да не си ударил неколко гроздови-по няколко пъти та ти се привиждат двойни и тройни припсърите?7-8 хиляди наркоманизрани травестита от къде ще съберат?
mottorrhead
на 08.11.2025 в 12:53:01 #13Само ЦСКА бием героично с 0-1 или отиваме на историческа загуба
anatoli-iliev
на 08.11.2025 в 12:52:37 #12Твърдо и ясно ...биеме ги !! Знаейки историята , гледайки настоящето и узнал новото победа заАРМЕЙЦИТЕ !!!!!
Ataspor
на 08.11.2025 в 12:46:56 #11Ако гледаме случващото се последната година в клубовете - лесна победа за братчедите, ако следваме логиката на дербито - ние ще ги изклатим, ако гледаме реално - почти сигурен хикс. И вълкът сит и агнето цяло
Ай
Тунчо
на 08.11.2025 в 12:43:11 #10Хвърлих един поглед да видя дали ребранд,тире, урод ,тире,ловчанско-африкански и етрополски не е нарушил квотата от двама българи в състава.Както и при изявите с лай*ногорец ще кажа,че оранжавото извръщение ми е гнусно,но и говедата не са ми по мили.Една майна и толкоз.
pala4a
на 08.11.2025 в 12:30:53 #9Оптимален състав! Мачкайте яко рогатите другарки! САМО ЦСКА! Хубаво е че Е.Кирилов няма да играе той им е като циганина Уелтън
n-a-chx8TkqA
на 08.11.2025 в 12:22:29 #8Лошо е че Кирилов го няма, много олекваме по фланговете
XAN_lil
на 08.11.2025 в 12:12:30 #7Някой е изял запетаята
Ехоооо
XAN_lil
на 08.11.2025 в 12:10:55 #6Леца ЦСКА лошо ще га.клeца
cvetomirmagnitski
на 08.11.2025 в 12:01:33 #5Нако, така вали, че тактиките губят смисъл. Тук е ще е кой е по-надъхан.
cvetomirmagnitski
на 08.11.2025 в 11:46:49 #4Закърмен от Сталин Шибa го зет от Талин
Мик Джагър
на 08.11.2025 в 10:56:33 #3За честта н Родината, За ЦСКА и дружината, винаги ще бъдем тук, Винаги един до друг
1908
на 08.11.2025 в 08:34:07 #2Вечно дерби сме имали само със Славия, дори и с умрелия през 2016 година комунистически клуб, дербите не е било вечно, защото започват краткото си съществуване 30-40 години след нас... и ето вече близо десетилетие са трупове, а измекярите подрепят преместилият в София се и преименуван Литекс
cvetomirmagnitski
на 08.11.2025 в 08:01:57 #1Обръщам се към футболистите. Момчета, горе главите! Усмихнете се и вярвайте в себе си! Щом сте в ЦСКА, значи имате нужните качества, но и нужния характер. Днес отново е време за мъже, а вие сте такива и сте го доказали. Стъпете на терена здраво, като истинска армия. Погледнете всеки един по трибуните и знайте, че той ви обича, вярва във вас и разчита на вас. И не само за феновете, които ще са на стадиона. ЦСКА е социален феномен, институция. Помислете за всеки един пред телевизора, за всеки един "армеец" по целия свят. Някъде, в някое малко селце, там има едно дете. Сигурно е сложило календара на отбора над леглото си. Сигурно е погледнало първо него, когато се е събудило. Сигурно мислите му до 15:00 часа ще са насочени само към големия мач. Играйте за него, за това дете и за още десетки хиляди, за милиони фенове на ЦСКА. Разберете, отговорността, която носите е огромна. Но историята помни големите победи и големите сърца на терена. Бъдете такива, и заедно - един мощен "червен" юмрук. Напред, "армейци" - смело! За България и ЦСКА!